SP: Hrvatska i SAD odlučuju o pobjedniku skupine

1

Hrvatska je u 2. kolu SP-a pobijedila Australiju 10-9. Pobijedi li u subotu SAD, vrlo je blizu toliko željenoj medalji

Hrvati i Amerikanci odlučit će međusobno o pobjedniku B skupine. Uspješniji iz ogleda koji se igra u subotu rano ujutro po hrvatskom vremenu, u 1.40 sati, izborit će četvrtfinale u kojem će igrati, sve je izglednije, protiv boljeg iz ogleda Kanada - Rusija. Hrvatskoj igra samo pobjeda jer Amerikanci imaju bolju gol razliku. U suprotnom naši će u osminu finala, a potom, budu li uspješni, u četvrtfinalu na prejake Mađare. Izabranici Ratka Rudića, koji su na SP stigli s ciljem boriti se za medalju, odlično su otvorili utakmicu. U drugoj četvrtini su sa pet golova za redom stigli do najvećeg vodstva od 6-1. - Obranu smo odigrali bez pogreške - ističe vratar Frano Vićan, koji je obranio na početku peterac Whalanu. Međutim, Australci uzvraćaju istom mjerom te je sredinom treće četvrtine 6-6. Nakon gola Vrdoljaka, po treći put je rezultat izjednačen. Posljednja četiri pogotka Australaca postigao je Figlioli. Burić je pogodio za 8-7, potom i Vrdoljak za dva razlike, Hrvatska nije više dopustila izjednačenje, ali je do samog kraja strepila za pobjedu. Domaćin je imao posljednji napad, ostalo je do kraja 14 sekundi, ali je Joković ukrao loptu. - Dva puta smo trebali dobiti utakmicu - ističe Samir Barač. Veliki broj isključenja nije išao u prilog Hrvatskoj, koja ima kvalitetnije centre.