SP u skijanju: Druga zlatna medalja za Elizabeth Görgl

1

Austrijska skijašica Elizabeth Görgl zasad je, a moguće će to i ostati, prva ženska zvijezda Svjetskog skijaškog prvenstva u Garmisch-Partenkirchenu...

U nedjelju je za tjedan dana 30-godišnja skijašica Elizabeth Görgl osvojila zlatnu spustašku medalju, koju je pridodala najsjajnijem odličju u superveleslalomskoj utrci prošlog utorka. Pobijedila je na 2920 metara dugoj stazi Kandahar 1 s vremenom 1:47.24, nadmašivši za 44 stotinke sekunde srebrnu Amerikanku Lindsey Vonn, koja je tako došla do svoje prve medalje u Garmischu. Treće je mjesto zauzela domaća miljenica Maria Riesch uzevši tako i drugu broncu pred publikom iz rodnog mjesta. Bila je također treća u superveleslalomu.

Görgl, trećeplasirana u ukupnom poretku iza dviju već godinama najboljih svjetskih skijašica, na 41. je Svjetskom prvenstvu zasad u potpunosti zasjenila Vonn i Riesch.

Da je njeno vrijeme sazrelo dokazale su brončane medalje u spustu i superveleslalomu prošle godine na Olimpijskim igrama u Vanocuveru. Ovime je dokazala da je sportašica za velika natjecanja.

U karijeri je inače samo tri puta pobjeđivala u utrkama Svjetskog kupa, od čega dvaput u veleslalomu.

Priliku dokazati se u svojoj prvoj jakoj disciplini imat će u četvrtak, kada se vozi superveleslalomska utrka skijašica.

U svim trima utrkama dosad održanim u ženskoj konkurenciji SP-a zlato su uzele Austrijanke. Zlato u superkombinaciji pripalo je Anni Fenninger.