Komentari 97

Španjolska 'slomila Srbiju u nastavku, Irska bolja od BiH

7

Irci u prijateljskom nastupu protiv reprezentacije BiH nisu oduševili. Momčad Giovannija Trapattonija slavila je 1-0. Španjolska je bila bolja od Srbije sa 2-0

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Dublinu Irci su s 1-0 svladali reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Jedini  gol na susretu postigao je Shane Long u 77. minuti. Igrač West Bromwicha pospremio je loptu u mrežu glavom nakon ubačaja Aidana McGreadyja.

Kod Iraca je najbolji dojam ostavioupravo McGeady koji je ušao u igru u poluvremenu. Debitirao je za Irce i 23-godišnji James McClean. Igrač Sunderlanda u momčad Giovannija Trapattonija stigao je iz mlađe reprezentacije Sjeverne Irske.

Prvo protivnik Hrvatske na Europskom prvenstvu nije djelovao previše uvjerljivo, a u prvom poluvremenu činilo se kao da Irska nema rješenja ni igre. U nastavku je malo životi donio dvojac McGeady Long, a svojim je nastupom uvjerio i Duff.

Zaprijetio je još i Andrews pred kraj susreta, ali njegov je udarac završio u rukama spremnog golmana BiH. Irska nije povećala vodstvo, pa je gostujuća reprezentacija gotovo uzvratila i izjednačila, ali udarac Mehmeda Alispahića završio je pored gola.

Španjolci

Položila je svoju provjeru i Španjolska. Iako se u prvom poluvremenu Srbija činila kao momčad s više inicijative i čak prva postigla gol koji je poništen zbog zaleđa u nastavku je ipak rezultat išao u prilog Furiji. S momčadi u kojoj su nedostajali igrači Barcelone i većina prve momčadi Španjolci su pobijedili momčad Siniše Mihajlovića u njegovom debiju na klupi Srbije 2-0.

Prvi gol za Španjolsku postigao je Adrian Lopez u 66. minuti, a pobjedu je potvrdio Cazorla desetak minuta kasnije s bijele točke nakon što je upravo Adrian iznudio dvojbeni jedanaesterac.