Komentari 4

Spursi bez Hrvata izgubili kod Rubina; Pastore opet zabio

1

Rubin je s 1-0 bio bolji od Tottenhama u susretu u kojem za "spurse" nisu zaigrala tri hrvatska reprezentativca (Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Luka Modrić)

Nogometaši PSV-a osigurali su plasman u drugu fazu natjecanja Europa lige domaćim remijem (3-3) protiv Hapoel Tel Aviva u sklopu 4. kola skupine C...

Na Philips Stadionu PSV je zaostajao 3-1, ali je potom golovima Ole Toivonena i Kevina Strootmana došao do boda koji im je i matematički osigurao prolaz. Valja reći da je Nizozemcima pri povratku pomogla i brojčana nadmoć budući su gosti iz Tel Aviva od 72. minute igrali bez isključenog Roeija Gordane.

U drugom susretu skupine Legia je u Varšavi slavila protiv bukureštanskog Rapida 3-1 u utakmici u kojoj su već od 25. minute imali igrača više nakon isključenja Dana Alexe. Ivica Vrdoljak odigrao je svih 90 minuta za Legiju.

U skupini B obje su pobjede ostvarili gosti, pa je tako Hannover slavio na gostovanju kod FC Københavna 2-1, a Standrad Liege kod Vorskle 3-1. Standard i Hannover predvode ljestvicu s osam bodova i na korak su od osiguranja plasmana u 1/16 finala.

U skupini A PAOK je zasjeo na čelo ljestvice gostujućom 3-1 pobjedom nad Shamrock Roversima. Dva je gola za sastav iz Soluna postigao grčki reprezentativac Dimitrios Salpingidis, a jednog Giorgios Fotakis, dok je hrvatski vratar Dario Krešić susret odgledao s klupe za pričuve.

U drugoj ranije odigranoj utakmici skupine Rubin je s 1-0 bio bolji od Tottenhama u susretu u kojem za "spurse" nisu zaigrali hrvatski reprezentativci (Kranjčar, Ćorluka i Modrić).

Beşiktaş pobijedio kijevski Dinamo i preskočio ga na 2. mjestu

Momčad Beşiktaşa pobijedila je u 4. kolu E skupine Europa lige u Istanbulu kijevski Dinamo s 1-0, istim rezultatom kojim su Kijevljani bili bolji u prethodnom međusobnom ogledu na svom terenu…

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević bio je cijeli ogled protagonist u porazu svog Dinama. Strijelac za pobjedu turskog kluba bio je Korkmaz u 67. minuti. Beşiktaş je ovom pobjedom preskočio Dinamo na drugom mjestu na ljestvici. Klub iz Istanbula sada ima 6 bodova, a Dinamo 5.

Hrvatski 20-godišnji branič, Varaždinac Roberto Punčec, odigrao je cijelu utakmicu za svoj Maccabi, koji je kao domaćin u Tel Avivu izgubio od Stokea s 2-1 u istoj skupini. Punčec je u 33. minuti dobio žuti karton. Engleski klub poveo je s 2-0 golovima Whiteheada u 51. i Croucha u 64. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Colautti samo ublažio poraz domaćina, koji je ostao na samo jednom osvojenom bodu. Stoke je vodeći s 10 bodova i jednom nogom je već u sljedećoj fazi natjecanja.

Nakon tri uzastopne pobjede, Sporting iz Lisabona je u D skupini pretrpio prvi poraz, u gostima kod rumunjskog Vasluija s 1-0. Pogodak je postigao Zmeu u 30. minuti.

Lazio je do prve pobjede u skupini stigao na svom Olimpicu protiv Züricha, bilo je 1-0 za ''nebesko-plave'', koji su prema prikazanoj igri mogli i trebali i uvjerljivije pobijediti. Utakmicu je odlučio Brocchi lijepim pogotkom u 62. minuti udarcem izvan kaznenog prostora.

Sporting predvodi skupinu s 9 bodova, Vaslui i Lazio imaju po 5 bodova, a Zürich je ostao na dva boda.

U skupini F je Athletic pobjedom u Salzburgu kod Red Bulla s 1-0 praktički osigurao plasman u daljnje natjecanje. Pogodak je postigao Herrera u 37. minuti. Prolasku skupine približio se i PSG, koji je golom argentinskog playmakera Javiera Pastorea u 63. minuti na svom Parku prinčeva svladao Slovan iz Bratislave s 1-0.

Athletic ima 10 bodova, PSG 7, RB Salzburg 4, a Slovan je ostao na jednom bodu.

Europska liga, 4. kolo:

skupina A:

Rubin Kazan – Tottenham 1-0 (Natcho 56)

Shamrock Rovers – PAOK 1-3 (Dennehy 51 / Salpingidis 8, 38, Fotakis 36)

Redoslijed: 1. PAOK 8, 2. Rubin 7, 3. Tottenham 7, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

FC København – Hannover 1-2 (N'Doye 67 / Schlaudraff 71, Stindl 74)

Vorskla Poltava – Standard Liege 1-3 (Kurylov 5 / Seijas 16, Kanu 45+4, Tchite 74)

Redoslijed: 1. Standard 8, 2. Hannover 8, 3. FC Kobenhavn 4, 5. Vorskla Poltava 1

skupina C:

Legia Varšava – Rapid Bukurešt 3-1 (Zyro 53, Radović 69, Kucharczyk 90+3 / Teixeira 65)

PSV Eindhoven – Hapoel Tel Aviv 3-3 (Wijnaldum 12, Toivonen 59, Strootman 87 / Damari 10, Temile 33, 47)

Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 10, 2. Legia 9, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel Aviv 1