Komentari 333

Kraj Ajaxove bajke! Golom u 96. minuti Spursi ušli u finale!

13

U drugom polufinalu Lige prvaka 'kopljanici' su dominirali prvim dijelom i poveli 2-0 preko De Ligta i Ziyecha, ali u drugom dijelu tri je gola zabio nevjerojatni Moura (2-3) i odveo Spurse u finale

Nevjerojatne scene na Amsterdam Areni!

Nogometaši Tottenhama plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su golom Lucasa Moure u zadnjoj sekundi susreta u Amsterdamu pobijedili Ajax s 3-2. U prvoj utakmici Nizozemci su slavili s 1-0.Golove su za Ajax dali Matthijs de Ligt (5) i Hakim Ziyech (36), dok je za Tottenham trostruki strijelac bio Lucas Moura (55, 59, 90+5).

Champions League Semi Final Second Leg - Ajax Amsterdam v Tottenham Hotspur

U dramatičnom polufinalu u Amsterdamu gledali smo dva vrlo različita poluvremena - prvo u kojem je dominirao Ajax koji je vodio s ukupnih 3-0 i drugo, u kome se Tottenham s tri gola Moure čudesno vratio i ušao u finale, u kojem ga u Madridu čeka Liverpool

Ajax je počeo silovito, u 4. minuti Tadić je opalio snažno s desetak metara, a golman Lloris je vršcima prstju odbio u korner, iz kojeg su Nizozemci ipak poveli. Lasse Schone je poslao ubojiti centaršut u šestnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Matthijs de Ligt i pogodio desnu stranu mreže.

U 7. minuti Son je iskosa pogodio vratnicu, a Južnokorejac je u novoj prilici u 24. minuti tukao preslabo. Uzvratio je Tadić udracem malo pokraj vrata u 31. minuti, a četiri minute kasnije srpski igrač je pravovremeno uposlio Marokanca Ziyecha koji iz prve ljevicom šalje loptu neobranjivo u kut Tottenhamovih vrata za veliko vodstvo Ajaxa od 2-0.

U 54. minuti prva šansa u drugom dijelu,a  udarac Allija iz blizine brani Onana. Minutu kasnije Englezi ipak dolaze do gola nakon akcije Moure i Allija, koju je završio Brazilac preciznim šutem u sami kut. U 59. minuti Tottenham je odigrao prekrasnu akciju u kojoj je Llorenteov šut s tri metra čudesno obranio Onana, ali u nastavku akcije lopte se dokopao Lucas Moura i s desetak metara ponovno pogodio za 2-2 te odveo utakmicu u neizvjesnost.

Ziyech je u 63. minuti uputio udarac koji je završio nekoliko centimetara od gola, a u protunapadu je novi udarac Moure u zadnji trenutak blokirao De Ligt. U dramatičnoj završnici u 79. minuti Ziyechov udarac s 18 metara odsjeda na desnoj vratnici, a na drugoj strani u 85. minuti nakon kornera je udarcem glavom Vertonghen pogodio gredu.  I kada se očekivao kraj jednu svijeću u kazneni prostor spustio je Llorente, a Brazilac Moura je opet bio prvi na lopti i po treći puta pogodio sami kut za čudesni prolaz Tottenhama

Tottenhamu je ovo bio tek peto sudjelovanje u elitnom natjecanju i prvi puta će igrati finale, a Ajax je ostao na četiri naslova (1971,1972, 1973 i 1995).