Srebro i bronca za Hrvatsku prvi dan Europskog prvenstva

Sara Spasojević (14) iz zagrebačke Pantere i Jan Flegar (13) iz Bistre došli su do postolja u kategoriji do 37 kg. Kadeti se kući vraćaju s osam osvojenih medalja, a od 4. do 6. na rasporedu je juniorsko prvenstvo

Otvaranje Europskog kadetskog prvenstva u taekwondou prošlo je odlično za Hrvatsku, s dvije medalje. U kategoriji do -37 kilograma 14-godišnja Sara Spasojević iz Pantere osvojila je broncu, dok je 13-godišnji Jan Flegar (Bistra) došao do srebra. Briljirali su, očekivano, Rusi s osvojenih čak 12 medalja u osam kategorija, koliko je izašlo na tatami prvoga dana.

Sara je do polufinala pobijedila uvjerljivo Srpkinju, Grkinju na prekid te Talijanku na zlatni bod, a Jan je bio bolji od Rusa, Ukrajinca, Azerbajdžanca i Srbina dojmljivim skorom 144-59. Posustao je tek u finalu.

Drugog dana Hrvatska je osigurala još dvije bronce. Osvojili su ih Kristina Jakovljević (DIV Knin) u kategoriji do 51 kg te Luka Jurjević (Obrovac) u kategoriji do 65 kg.

Zadnjeg dana prvenstva Hrvatska je osigurala još četiri medalje. Rea Kozlica (Marjan) osvojila je srebro, a Sara Anđelić (Velika Gorica), Emanuela Beriša (Marjan) i Nikolina Mesić (Jastreb) bronce.

U španjolskoj Marini d'Or kadeti nastupaju do 3. listopada, a onda tatamije prepuštaju juniorima. Europsko juniorsko prvenstvo traje od 4. do 6. listopada, a Hrvatska i tu ima ozbiljne kandidate za medalje.