Komentari 67

'Kauboji', evo i nas! 'Barakude' preko Grčke do polufinala EP-a

1

Nakon ispadanja Srbije i Italije, Hrvatska nije dopustila novo iznenađenje na Euru! Naši vaterpolisti pobijedili su Grčku 14-11 i plasirali se u polufinale gdje nas čekaju Španjolci koji su dobili Srbe...

Španjolci dobili Srbe, Crnogorci dobili Talijane, ali zato su Hrvati bili neuhvatljivi za Grke i uvjerljivom igrom osigurali polufinale Eura. Ozbiljno smo shvatili vrlo opasne Grke i nismo im dali disati od samog početka utakmice, a prednost se samo množila i množila. Na kraju je to moglo biti i puno uvjerljivije, ali naši su logično malo pustili nogu s gasa i odradili susret do kraja.

Ipak nije bilo potrebe za dodatnim trošenjem jer nas već u petak čeka teško polufinale protiv Španjolaca s kojim smo igrali i šrošle godine na SP-u, a tada su nas dobili i otišli u polufinale.

Presudila je odlična obrana Hrvatske s igračem manje, jer su Grci od čak 15 napada sa igračem više iskoristili samo šest.

Izabranici Ivice Tucka su pobjedu praktički osigurali već u prvoj trećini, koju su Barakude dobili s 6-3. U 12. minuti bilo je 8-3, uz po tri gola odličnih Jokovića i Vrlića, te 9 obrana fenomenalnog Bijača. U poluvremenu je Hrvatska vodila s 10-6, a nakon treće četvrtine 13-9, da bi u zadnjom periodu Barakude znalački i smireno priveli utakmicu kraju.

Hrvatsku su do pobjede protiv Grčke predvodili Maro Joković sa četiri, te Javier Garcia i Josip Vrlić sa po tri gola, dok je Marko Bijač sakupio 14 obrana. U grčkim redovima najefikasniji je bio Angelos Vlachopoulos s tri gola.

"Barakude" će u polufinalu igrati protiv Španjolske koja je četvrtfinalu boljim izvođenjem peteraca svladala branitelja naslova Srbiju s 10-9 (1-2, 4-1, 1-2, 0-1; 4-3).