Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Sudac obilježio Community Shield, trofej uzeo Chelsea

None Foto: AFP 6

Nakon boljeg izvođenja penala Chelsea je osvojio prvi trofej u sezoni. U regularnih 90 minuta igrali su 2-2 s Man. Unitedom, uz dvije sudačke greške

Što je sve spašavao Petr Čech u početnoj fazi Community Shielda na Wembleyu, to je čudo jedno. Mogao je Manchester United voditi 3-0 nakon prvih dvadesetak minuta, no imali su samo gol prednosti. Da će i nakon Ronalda biti 'ronaldizma' pokazao je Nani u 9. minuti. S lijeve strane šesnaesterca je pogodio suprotni kut, baš u stilu Cristiana Ronalda. No više od toga United nije uspio napraviti, do poluvremena je ostalo 1-0.
Već nakon šest minuta nastavka Ricardo Carvalho je nakon sudara Drogbe i golmana Fostera glavom loptu pospremio u mrežu. Izjednačio je, a sudac Chris Foy sam sebi donio prvi veliki problem. Drugi je nastao u 71. minuti, kada je Ballack praktički nokautirao Evru na centru. Sudac Foy je pustio igru i Chelsea je poveo. A samo minutu ranije zaustavio je Unitedovu akciju iz istog razloga. I naravno da su igrači Manchestera reagirali žustro, gotovo bijesno.
No vratio je gospodin Foy ovu pogrešku. Nakon prve i druge napravio je i treću. Već je izgledalo da je sve gotovo, United je kretao u posljednji napad, a lopta je došla do Rooneya. U debelom zaleđu, ali ovaj ju je prihvatio i izjednačio. Sada su se bunili iz Chelseaja, no uzalud im sve, odluka je imala pasti iz penala. I pala je, više sreće imao je Chelsea, Carlo Ancelotti već je uzeo svoj prvi trofej. Petr Čeh je obranio Evri i Giggsu, Foster nije uspio nikome i slavilo je društvo iz Londona.

COMMUNITY SHIELD
CHELSEA - MANCHSTER UNITED 2-2 (Carvalho 51, Lampard 71 / Nani 9, Rooney 90); 6-3 nakon penala