Komentari 62

Sudac, što je ovo?! Velšanin je ozlijedio Kovačića, a Bale zabio

1

Ben Davies sjurio se u sprintu i pokupio Matea Kovačića po nozi, a u nastavku akcije Gareth Bale zabio je za 1-1 protiv Hrvatske. Sudac Bjorn Kuipers nije se oglasio, je li i trebao?

Hrvatska je držala kontrolu nad utakmicom u Cardiffu od devete minute i gola Nikole Vlašića sve do nadoknade prvog dijela kad nam je zabio najbolji igrač Velšanina Gareth Bale nakon sporne situacije.

Navijači u Walesu 01:53

Naime, Mateo Kovačić prilazio je loptu na 30-ak metara od našeg gola kad mu je s leđa prišao Ben Davies i desnom nogom udario ga po njegovoj lijevoj, uzevši mu pritom loptu.

Sudac Bjorn Kuipers iz Nizozemske pustio je igru, Davies je potom proigrao Balea na lijevoj strani, a on je pogodio suprotni kut gola Dominika Livakovića za 1-1.

Kovačić je ostao ležati na travnjaku čim ga je Davies pokupio u naletu, primio je i liječničku pomoć i taj start nikako nije bio bezazlen. Čak je i britanski BBC priznao kako je igrač Walesa možda faulirao hrvatskog veznjaka, a nije bilo pomoći VAR-a jer se ne koristi u kvalifikacijama.

Mateo zbog tog udarca nije mogao nastaviti utakmicu, na poluvremenu ga je zamijenio Ivan Rakitić.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.