Komentari 20

Tajna brojeva 54 i 56: 'Redsi' u istim minutama zabili i 2005.!

3

Liverpool je u nezaboravnom finalu Lige prvaka 2005. stigao 3-0 u jednom poluvremenu i osvojio je naslov. Te večeri 'redsi' su dva gola zabili u istim minutama kao protiv Barcelone - u 54. i 56. minuti

Od top 15 najvećih preokreta u povijesti Lige prvaka, Barcelona je sudjelovala čak u pet!

Triput je bila na pobjedničkoj strani, dvaput na gubitničkoj. A čak tri iz reda najvećih preokreta dogodila su se ove sezone!

Najveći preokreti u povijesti Lige prvaka

• Četvrtfinale 1999./2000. Chelsea - Barcelona 3-1, 1-5
  • Četvrtfinale 2003./04. Milan - Deportivo 4-1, 0-4
  • Četvrtfinale 2003./04. Real Madrid - Monaco 4-2, 1-3
  • Finale 2004./05. Liverpool - Milan 6-5 (3-3, poluvrijeme 0-3)
  • Polufinale 2018./19. Barcelona - Liverpool 3-0, 0-4

Liverpool je do sinoć imao jedan velik preokret, onaj nezaboravni finale 2005. u Istanbulu, kada je Milan na poluvremenu vodio 3-0, a "redsi" su sve stigli i nakon jedanaesteraca osvojili pehar.

Fascinantna je činjenica da su i te lude istanbulske noći baš kao u utorak na Anfieldu protiv Barcelone po mnogočemu ključni golovi zabijani u istim minutama!?

Liverpool Legends v Milan Glorie - Legends Match - Anfield Stadium

U Istanbulu je Steven Gerrard u 54. smanjio na 3-1, a Vladimir Šmicer u 56. zabio za 3-2 i 'vodu u ušima' igračima Milana. Xabi Alonso je potom završio šest minuta ludila u 60. golom za 3-3, a u raspucavanju su promašili Serginho, Pirlo i Ševčenko, te je Liverpool slavio.

U utorak je Origi u sedmoj minuti udahnuo nadu, a onda u 54. i 56. Georginio Wijnaldum pogodio i izjednačio ukupan rezultat!

Nevjerojatna podudarnost da su u obje utakmice golovi u 54. i 56. minuti možda i prelomili sve.

Pa recite da u tim brojevima nema nešto...