Komentari 497

Ne može bez stresa: U Walesu samo bod, po Euro na Rujevici!

16

Izabranici Zlatka Dalića nisu uspjeli osigurati plasman na Euro u Cardiffu kao što se priželjkivalo. Nakon odličnog starta i gola Vlašića, Bale je zabio za konačnih 1-1 prije poluvremena. Po Euro ćemo protiv Slovaka u Rijeci

Hrvatska nogometna reprezentacija ne može završiti nešto bez drame pa tako ni kvalifikacije za Euro 2020. Nakon odličnog starta u Cardiffu i gola Nikole Vlašića u 9. minuti te dominacije u prvom dijelu, Vatreni su došli do toga da će Europsko prvenstvo morati loviti 16. studenog na Rujevici protiv Slovačke. U Walesu su osvojili samo bod (1-1).

Bod na Rujevici i prvi smo! Ako izgubimo, ovisimo o Velšanima

Navijači u Walesu 01:53
Za Slovačku otpali i Lovren i Vida, vrijeme za Ćaletu-Cara?

Dalić je u početni sastav ubacio Kovačića, Brekala i Jedvaja, a potonji dvojac mu je uzvratio na najbolji mogući način. Dar mar je na lijevoj strani napravio Brekalo i dodao loptu za Petkovića koji je samo odložio za Vlašića, a veznjak moskovskog CSKA odlično je pogodio uz stativu i matirao nemoćnog Hennesseyja

Susret Walesa i Hrvatske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

Hrvatski je stroj nastavio dominirati u prvom dijelu, ali Dalićevi izabranici imali su svojevrsnu jalovu dominaciju jer nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaći gol. Kad su svi mislili da će na zasluženi odmor, nisu dovoljno pripazili. Igra se dok sudac ne fućka kraj, a vidjelo se to kad su naši reprezentativci zastali i tražili prekršaj Daviesa nad Kovačićem, no igrač Walesa uposlio je kapetana Balea koji takve prilike ne promašuje. Napali su tada naši suca Kuipersa, ali Nizozemac je odlučio kako prekršaja nije bilo,

Sudac, što je ovo?! Velšanin je ozlijedio Kovačića, a Bale zabio

Dominik Livaković nije imao posla u prvom dijelu, a dobio je gol iz prve ozbiljnije prilike bez da je mogao bolje reagirati. Zlatko Dalić odlučio je prodrmati momčad u nastavku i u igru je umjesto Kovačića ubacio Ivana Rakitića, ali veznjak Barcelone u nastavku nije pokazao ništa posebno.

Rakitić i Kovačić izvan forme, Jedvaj ne može biti desni bek!

Bolji us u nastavku čak i bili Velšani koji su jurišali preko Balea i Jamesa, a ulaskom mladog Wilsona domaći su izgledali još bolje. Pred sam kraj utakmice mladi igrač Bournemoutha je prisilio Luku Modrića na prekršaj, a naš je kapetan morao napustiti teren s grčem na licu jer je jedva hodao od siline sudara. Odmah je otišao u svlačionicu, ali se nedugo zatim vratio na klupu pa ozljeda ne bi trebala biti teže naravi.

Požrtvovni Modrić spasio gol i ozlijedio se, ali vijesti su dobre

Nema drame, još uvijek smo vodeći u skupini E s dva boda ispred Mađarske. Plasman na Euro Vatreni će loviti 16. studenog na Rujevici kad u goste stižu Slovaci. Valja spomenuti kako je u drugom susretu u našoj skupini Mađarska s minimalnih 1-0 slavila protiv Azerbajdžana i zaradila vrijedna tri boda u lovu na Europsko prvenstvo 2020.

Strijelac pobjedonosnog golau 10. minuti bio je Mihaly Korhut, preciznim udarcem s 25 metara. Reprezentacija Azerbajdžana je u sučevoj nadoknadi zabila gol za izjednačenje, ali ga je nizozemski sudac Higler poništio zbog navodnog igranja rukom Mustafazadea. Međutim, usporena snimka je jasno pokazala da je azerbajdžanski stoper loptu u mrežu poslao trbuhom te da je momčad pod vodstvom Nikole Jurčevića oštećena.