Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Thiem izbacio sjajnog Talijana i izborio finale protiv Nadala...

None Foto: BENOIT TESSIER/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL

Dominic Thiem je u zadnje dvije godine dva puta ispadao iz polufinala Roland Garrosa, a sada je iz trećeg pokušaja uspio doći do posljednje prepreke. Austrijanac je pobijedio Talijana Cecchinata 7:5, 7:6 (10), 6:1...

Nakon što je u zadnje dvije godine dvaput ispao u polufinalu Roland Garrosa, Austrijanac Dominic Thiem napokon je uspio pronaći put do finala. Nakon dva sata i dvadeset minuta igre Thiem je uspio slomiti najveću senzaciju ovogodišnjeg turnira, Talijana Marca Cecchinata, rezultatom 7:5, 7:6 (10), 6:1.

U prvom setu je Talijan pokazao koliko je zapravo težak i tvrd protivnik. Thiem, koji je osmi na svijetu, je na samom početku prvog seta uspio napraviti 'break', no ubrzo se Cecchinato vraća u igru i izjednačuje na 4-4. Thiem je strpljivo čekao i uspio doći do brejka i osvojio set sa 7-5.

U drugom setu su oba tenisača uvjerljivo držala svoje servise što ih je dovelo do 'tie breaka'. Talijan nije iskoristio čak tri set lopte, a Thiem je bio uspješan tek na četvrtoj za konačnih 12-10 u tie brejku drugog seta.

Ono što se i očekivalo u trećem setu, dogodilo se. Cecchinato je potpuno psihički pao što je Thiem iskoristio. Austrijanac je u zadnjem setu napravio dvije 'break' lopte, osvojio treći set sa uvjerljivih 6-1 i po prvi put u karijeri plasirao se u finale Grand Slam turnira. Ovo mu je bilo treće polufinale Roland Garrosa zaredom i iz trećeg pokušaja je napokon uspio proći u finale

Austrijanac će u finalu igrati protiv branitelja naslova Rafaela Nadala koji je u drugom polufinalu s lakoćom pobijedio Argentinca Juana Martina Del Potra  6-4, 6-1, 6-2.

Nadal je po deseti put pobijedio Del Potra u njihovom 15. dvoboju, a treći put je bio bolji na zemljanoj podlozi na kojoj ga Argentinac nikada nije svladao. Del Potro je bio ravnopravan samo u prvom setu, u kojem je propustio tri prilike za 'break' (0-40) u trećem gemu te još tri (15-40 i prednost) u devetom. Kod vodstva 5-4 Španjolac je napravio 'break' i osvojio prvi set.

Niz je Nadal nastavio u drugom setu, u kojem je poveo 5-0 te je postalo jasno da se Del Potro ne može nositi s njim. Još dva 'breaka' 32-godišnji Španjolac je napravio u trećem setu i nakon samo dva sata i 14 minuta igre stigao do pobjede protiv Argentinca koji je igrao u svom drugom polufinalu u Roland Garrosu, a prvom nakon 2009. godine.

Finalni dvoboj Nadala i Thiema na rasporedu je u nedjelju, s početkom u 15 sati. Nadal u međusobnim dvobojima vodi sa 6-3, ali Thiem je jedini tenisač koji ga je pobijedio ove godine na zemljanoj podlozi, u četvrtfinalu Mastersa 1000 u Madridu te tako prekinuo niz pobjeda koji je Nadal gradio od Rima 2017., gdje ga je također nadigrao 24-godišnji Austrijanac.

VIDI OVO: 15 zabavnih činjenica o nogometu