Komentari 33

Thiem majstorski preokrenuo Federera za prvi Masters 1000

Thiem  majstorski preokrenuo Federera za  prvi Masters 1000
1

Austrijski tenisač Dominic Thiem pobijedio je Rogera Federera s 2-1 u setovima (3-6, 6-3, 7-5) i na senzacionalan način osvojio svoj prvi naslov na Masters turnirima serije 1000

Imao je set zaostatka, ali u nijednom se trenutku nije predao, već je ispratio svaku lopticu i to je Thiemu donijelo rušenje velikog Rogera Federera! Austrijanac je slavio s 3-6, 6-3, 7-5 nakon dva sata i tri minute i tako preuzeo vodstvo u međusobnom omjeru s legendarnim Švicarcem Rogerom Federerom (3-2).

Tennis: BNP Paribas Open-Day 14

U prvi je set puno bolje krenuo Federer. Odmah je oduzeo servis sada četvrtom igraču svijeta i držao ga sve do 4-2 kada Thiem vraća svoj servis. No, odmah u sljedećem gemu Federer opet radi break i potvrđuje ga te sa 6-3 odnosi prvi set. Tvornički je reset napravio Thiem i nakon toga je griješio u rijetkim trenutcima.

Za 3-1 je brejkao Švicarca i do kraja sigurno držao svoj servis te je sa 6-3 poravnao rezultat u setovima. Treći i odlučujući set bio je prava igra živaca. Oba su tenisača bila sigurna na svojim servisima te je kod 6-5 za Thiema sve izgledalo da ćemo gledati i odlučujuću 13. igru.

Tada je na scenu stupio Thiem i iskoristio jedinu break loptu koju mu je Federer dao u odlučujućem setu te svojim servisom potvrdio osvajanje prvog ATP 1000 naslova u karijeri. Ove godine nitko u singlu u muškoj konkurenciji nije osvojio dvije titule te je on postao 19. različiti osvajač.