Toni Kanaet srušio olimpijskog pobjednika i okitio se broncom

6

Hrvatski taekwondoaš Toni Kanaet osvojio je broncu na japanskom Grand Prixu u Chibu. To je druga medalja za Hrvatsku nakon srebra koje je jučer osvojila odlična Matea Jelić..

Posljednjeg dana taekwondo Grand prixa u Japanu do brončanog odličja stigao je Toni Kanaet u kategoriji do 80 kilograma. Na putu do medalje u prvom kolu je pobijedio Turčina Sarija Yunusa 14-9, u drugom kolu  Eissa Saifa iz Egipta s 11-9, a u četvrtfinalu predstavnika Obale Bjelokosti, aktualnog olimpijskog pobjednika Cissea Cheicka Sallaha, s 5-2. Druga je to medalja za Hrvatski taekwondo nakon srebra Matee Jelić.

POGLEDAJTE VIDEO:

01:46

U polufinalu je bolji od njega bio predstavnik Azerbajdžana Begi Harchegani koji je na kraju osvojio zlato.

Fantastična je bila i mlada Lena Stojković koja je sa samo 17 godina prvi put nastupila na Grand Prixu i u prvoj borbi rutinski slavila 17-7 protiv vjerojatne putnice na olimpijske igre i šeste na olimpijskim rang listama Yong.