Komentari 17

'Topnici' slomili United! Arteta stigao do prve pobjede na klupi

1

Nogometaši Arsenala pobijedili su nakon skoro tri mjeseca na domaćem terenu u Premiershipu.Bili su bolji od rivala Manchester Uniteda sa 2-0 (2-0), a golove su za 'topnike' zabili Pepe (8') i Sokratis (42')

Mikel Arteta i 'topnici' mogu samo nastaviti s novogodišnjim slavljem jer su na Emiratesu razveselili navijače! Bili su bolji od Manchester Uniteda s 2-0 (2-0) te tako stigli do vrijedna tri boda za korak prema dijelu tablice koji vodi u Europu.

Premier League - Arsenal v Manchester United

Domaća je momčad krenula oštro od samog početka pa je tako Kolašinac dobio žuti karton već u trećoj minuti. Pet minuta kasnije slavili su domaći navijači. Pepe je dobro iskoristio odbijanac koji je do njega stigao u visini penala te zabio za vodstvo domaćina. Nije David de Gea mogao ništa.

Dominirali su 'topnici' u prvom dijelu, a u 38. minuti je strijelac prvog gola pogodio stativu. No, nagrada je stigla četiri minute kasnije kad je još jedan 'krumpir' završio u golu gostiju. Odbijala se lopta na petercu nakon kornera, a Sokratis je svog snagom s koja tri metra od gola opalio po sredini i spremio loptu u mrežu za povećanje domaćeg vodstva. Na poluvrijeme se otišlo s 2-0.

U nastavku se probudio i United, prijetili su preko Pereire, tražili su i penal na Wan-Bissaki u 70. minuti, ali sudac Kavanagh samo je odmahnuo rukom.  Bernd Leno je do kraja susreta ostao netaknute mreže, a njegova je momčad uhvatila priključak za mjestima koja vode prema europskim natjecanjima.

'Topnici' sad imaju 27 bodova na 10. mjestu dok Manchester United na petom mjestu ima 31 bod.