Komentari 16

U lov na proljeće u Europi: Pjunik - Dinamo 0-0, kraj

3

U 17 sati počela je utakmica 2. kola kvalifikacija Lige prvaka između Dinama i armenskog Pyunika. Dinamov je to prvi korak prema euro-uspjehu

PYUNIK: Hovanisjan - Hovsepjan, Hačatrjan, Minasjan, Mbola - Juspašjan, Mkrčjan - Manojan, Marcos, Malakjan - Hazarjan
DINAMO: Butina - Etto, Bišćan, Lovren, Carlos - Sivonjić, Vrdoljak, Badelj, Sammir - Mandžukić, Papadopoulos

2' - Već u drugoj minuti Sivonjić je vrlo dobro pucao s desne strane ruba šesnaesterca nakon kombinacije Badelja i Sammira.
7' - Po desnoj strani odlično je prošao Badelj, ubacio za Mandžu, koji pokušava uposliti Papadopoulosa, no domaćini izbijaju u aut.
10' - Dinamo se u prvih 10 minuta nametnuo kao bolji protivnik, rastrčan je Sammir i naš prvak izgleda vrlo dobro.
12' - Prva prilika za novo pojačanje Dinama, no Papadopoulos puca preko gola.
13' - Odmah nakon prilike Dinama, Lovren griješi na rubu modrog kaznenog prostora i daje čistu loptu Brazilcu Marcosu koji na sreću mlako puca ravno u Butinu.
16' - Slobodan udarac za Dinamo na 20 metara od gola. Pucao je Vrdoljak, no lopta odlazi za malo pokraj gola.
25' - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Manojan zbog prekršaja na Sivonjiću. Odlično je Sammir izveo slobodnjak, no Sivonjić kasni na loptu i još jedna prilika odlazi u vjetar.
31' - Odlična akcija Samimra i Sivonjića izbacila je Mandžukića, no obrana Pjunika blokira Mandžin udarac. Odmah nakon tog Pap uzima loptu, dodaje do Badelja koji odlično puca, ali golman Armenaca vadi loptu iz samog gornjeg kuta gola.
38' - Slobodan udarac Sammira sa nekih 25 metara odlazi za malo preko gola.
39' - Još jednom Etto se priključio napadu. Vrlo dobro ga je uposlio Badelj, Etto šalje loptu u sredinu kaznenog prostora, no Mandžukić opet loše puca.
45' - Slobodan udarac na rubu šesnaesterca za Pjunik, Lovren je zaradio i žuti karton. Dinamo se uspio obraniti i ispucati loptu.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA

'46 - Lovren je izašao, zamijenio ga je Barbarić.
'49 - Sjajna šansa za Dinamo! Etto je probio desni bok, nabacio, a Sammir je loptu dočekao na volej. Pogodio je točno u golmana.
'49 - I odmah nova šansa. U šesnaestercu je bio Sivonjić, ali nije uspio dobro pucati, braniči Pyunika su ga blokirali.
'57 - Sada je zaprijetio i Pyunik. S vrha šesnaesterca pucao je Manojan, Butina je obranio uz manje poteškoće.
'65 - Papadopoulos je završio svoju službenu premijeru, u igri je umjesto njega drugi stranac, Čeh Miroslav Slepička.
'66 - Odmah je u akciji Slepička. Prošao je po lijevoj strani, dao povratnu, no Mandžukić je zakasnio, a Sammir pucao visoko...
'71 - Glavom je nakon kornera pokušao Bišćan, ali i ovaj je udarac bio slab i prilično bezopasan za golmana Hovanisjana.
'73 - Prošao je sada lijepo kapetan Pyunika Hovsepjan, ali onda iz dobre situacije, s par metara, pucao očajno loše.
'78 - U igri je 17-godišnji Andrej Kramarić, izašao je Sivonjić.
'85 - Na nabacivanje s desne strane glavom je pokušao Miroslav Slepička, no otišlo je pokraj gola, ne pretjerano opasno.
89' - Kramarić se izborio za poziciju na rubu kaznenog prostora, ubacio za Mandžukića koji još jednom puca traljavo, visoko preko gola.
90' - Sudac je pokazao čak šest minuta sudačke nadoknade.
95' - Polukontru Dinama povukao je kapetan Igor Bišćan. Modri su do kaznenog prostora domaćina došli sa četiri igrača. Bišćan puca preko gola.
96' - KRAJ UTAKMICE! Dinamo je još jednom bio loš na europskom gostovanju i u Zagreb se vraća s 0-0.