Uspjela generalka: 'Modri' slavili nad Wolfsburgom

3

Golovima kapetana Luke Modrića iz penala te Ognjena Vukojevića Dinamo je u pred 20.000 navijača pobijedio Wolfsburg 2-1

Da smo bili malo koncentriraniji u završnici, mogli smo im do vrha napuniti mrežu, rekao je na kraju utakmice kapetan Dinama Luka Modrić. I u jednoj rečenici oslikao susret u Maksimiru. Dinamo je dominirao, stvarao šanse, a Wolfsburg, točnije Marcelinho, u 38. minuti iz prvog udarca zabio za vodstvo gostiju. Stadionom je zavladao muk, a trener Ivanković skakao, gestikulirao... Slao je igrače prema naprijed, no nije bilo prave završnice. Tadić, Mandžukić promašivali su nemoguće. - Mislio sam kako da je puknem, što da napravim, samo da uđe u gol - rekao je Mandžukić nakon promašenog “mrtvaca”. A onda je u 67. minuti Ćorluka prešao dvojicu Wolfsburgovih igrača, ušao u šesnaesterac, a Riether ga srušio s leđa. Kako nema Eduarda, penal je odlučio izvesti Luka Modrić. - Nije bilo treme, netko mora -rekao je kapetan Dinama. Nakon izjednačenja Dinamo je krenuo još agresivnije, a pobjedu donio Vukojević u 90. minuti. - Dinamo ima mladu i izuzetno perspektivnu momčad. Siguran sam da mogu igrati u Ligi prvaka - rekao je na kraju utakmice trener Wolfsburga Felix Magath. U GENERALKI BEZ ĆORLUKE U UDARNOM SASTAVU Bila je to Dinamova glavna provjera uoči početka sezone. A u generalki je Ivanković momčad sastavio bez Vedrana Ćorluke. - Bio je ozlijeđen, pa nisam želio riskirati - objasnio je Branko Ivanković. Međutim, Ćorluka je, kad je ušao u 46. minuti, igrao kao da je u finalu Lige prvaka. Stalno je tražio podršku publike, trgao se za svaku loptu, izborio je i penal. Nakon toga se okrenuo prema zapadnoj tribini, pobjednički stisnuo šake i nešto zaurlao. Otišao je do centra, prekrižio se i ponovno stisnuo šake, kao da je sretan što je nekome nešto dokazao. Priče o njegovu nezadovoljstvu sve su glasnije, je li Ivanković uigravao momčad bez njega zato što ga kažnjava, zato što ga je klub odlučio prodati ili je ipak samo riječ o ozljedi... MODRIĆA MOŽETE DOBITI BESPLATNO Uživam gledajući Modrića, vrhunski je igrač i može igrati u svim europskim ligama. Ali realno gledajući znam da ne može doći u Wolfsburg, rekao je trener njemačkoga kluba Felix Magath. - Molim te prevedi da ga on može dobiti besplatno jer je najveći prijatelj Dinama i Hrvatske - u šali je uz široki osmijeh izjavio Zdravko Mamić. I Magath je priznao Dinamovu nadmoć, a opravdanje je našao u tome da su tek na početku i da je pred njima još četiri tjedna priprema. Pun hvale za svoju momčad bio je jučer Branko Ivanković: - Pobjede su najbolje za podizanje samopouzdanja, ali više me veseli način na koji smo do nje došli, igrali smo 90 minuta u istom ritmu. U prvom poluvremenu imali smo nekoliko čistih prilika, a u nastavku smo još dodali gas. Zadovoljan sam svim fazama igre. SASTAVI Koch; Čale (od 65. Chago), Pokrivač, Etto (od 68. Tomić), Modrić (od 84. Mikić), Tadić (od 57. Mandžukić), Carlos, Sammir (od 45. Ćorluka), Vukojević, Šokota (od 78. Jertec), Drpić (od 46. Schildenfeld); Trener: Branko Ivanković Wolfsburg: Jentzsch; Hernan Quiroga, Baier, Boakye (od 46. Makiadi), Madlung, Riether, Dejagah, Thiam, Radu, Rama (od 30. Lamprecht), Marcelinho (od 46. Džeko); Trener: Felix Magath