Komentari 15

Uspješan test: Češka na krilima Rosickog i Necida dobila Rusiju

1

Izabrana vrsta Pavela Vrbe odigrala je vrlo dobru utakmicu u Austriji protiv Rusije. Preokretom su došli do pobjede (1-2) golovima Rosickog i Necida.

Nije počelo najbolje za našeg drugog protivnika u Francuskoj. U šestoj je minuti Kokorin dobro opalio iz daljine, a Cech je mogao i bolje reagirati kod tog šuta. Lopta mu je prošla ispod ruke.

U 49. minuti nakon lijepe akcije Necid je asistirao Rosickom koji je lijepim golom pokazao da još nije 'gotov'. Ruski golman Lodygin ostao je nemoćan.

Iako su Rusi imali blagu inicijativu kroz veći posjed (57-43%), Česi su djelovali aktivnije i razigranije što i potvrđuje broj upućenih udaraca prema ruskom golu 16 (osam u okvir), naspram šest (4 u okvir) Rusa.

Napadač Tomas Necid u 90. je minuti donio Česima pobjedu poslije dobrog ubačaja Ladislava Krejcija s lijeve strane.