Utrka strijelaca: Eduardo u lovu na Davida Healyja

3

Njemački napadač Lukas Podolski zabija svake 52 minute, prvi strijelac kvalifikacija David Healy svakih 67, a Eduardu za gol trebaju 84 minute

David Healy ne posustaje. U porazu njegove Sjeverne Irske od Islanda 2-1 vodeći strijelac kvalifikacija za Euro 2008. opet je zabio - ovaj put iz penala i to mu je već 12. gol u kvalifikacijama. Taj 28-godišnjak praktički sam drži Sjeverne Irce u igri za plasman na EP. Dao je 12 od njihovih 14 golova u vrlo neizvjesnoj skupini F, u kojoj su i Španjolska, Švedska, Danska...
Eduardo mu puše za vratom, Andori je dao svoj deveti gol i da je bio samo malo efikasniji u pobjedama 6-0 i 7-0 protiv autsajdera naše grupe (jedan gol ukupno), možda bi već sad bio najefikasniji strijelac kvalifikacija. Dudu u natjecanju po skupinama zabija gol po utakmici i od 18 udaraca na gol zabio čak devet. On daje gol iz svakoga drugog pokušaja!
Sedam golova, dva manje od Dudua, dao je Cristiano Ronaldo, čovjek koji je daleko ispred svih po broju udaraca na gol. Portugalac je čak 22 puta uputio loptu u okvir, no dao je “samo” sedam golova i dijeli treće mjesto na listi strijelaca sa Španjolcem Davidom Villom i Lukasom Podolskim. Nijemac je, uzevši u obzir učinak i minutažu, bolji i od Eduarda i od Healyja. Dao je sedam golova za samo 364 minute, što znači da zabija svake 52 minute. Još u travnju je ozlijedio koljeno i sad se vraća. Preksinoć je dao gol Rumunjskoj u prijateljskoj utakmici.
Duduu trebaju točno 84 minute za gol, Davidu Healyju 67, Davidu Villi 106, a Cristianu Ronaldu “čak” 113 minuta.
Uz Eduarda, u našoj kvalifikacijskoj skupini najefikasniji je Petrić sa šest golova (svih šest Andori!). Kod Rusa je pet puta strijelac bio Sevillin napadač Aleksandr Keržakov, kojeg Guus Hiddink u zadnje vrijeme drži “na ledu”. Za Engleze je četiri puta strijelac bio visoki Peter Crouch. S tri gola u zadnje dvije utakmice “eksplodirao” je povratnik Michael Owen.