Komentari 50

Večer sjajnih akcija: Stativa u 92. spasila Dinamo od poraza!

7

Dani Olmo i Myrto Uzuni sjajnim akcijama okončali su zagrebački derbi Lokomotive i Dinama. Dva slična gola s dvije strane su na koncu donijela realan rezultat, no Maružin je u 92. mogao Dinamu otkinuti i sva tri boda

U derbiju 23. kola Prve HNL Lokomotiva i Dinamo odigrali su 1-1, dok je u ranije odigranom susretu Gorica pobijedila Rudeš s 3-1.

Maestralno prvo poluvrijeme Gorice za korak bliže Europi...

Nakon što je posljednja dva međusobna susreta Dinamo dobio s minimalnih 1-0, 'lokosi' su uspjeli osvojiti bod protiv hrvatskog prvaka. Lokomotiva je u posljednjim trenucima mogla i do pobjede, ali je udarac Maružina završio na stativi.

Dinamo je prvi zaprijetio. U osmoj minuti Komnen Andrić je pogodio stativu nakon Oršićeva ubačaja. Samo minutu kasnije do gola su mogli i 'lokosi'. Jakić je poslao povratnu loptu do Uzunija koji je imao čisti zicer, ali je Livaković sjajno obranio. Dinamov golman je odlično reagirao i u 58. minuti na udarac Radonjića sa 20-tak metara.

Sjajno se igralo u Kranjčevićevoj i paletu sjajnih poteza smo imali priliku gledati. Iz jedne takve akcije pao je i prvi gol.

Dinamo je poveo u 72. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Dani Olmo. Od noge do noge Majer, Kadzior i Stojanović malonogometno su Olmu priredili čistu priliku. Suigrači su mu sve namjestili, a Španjolac je lijepo pogodio nakon sjajne akcije za svoj treći gol u sezoni i vodstvo Dinama u Kranjčevićevoj.

Na sličan način Lokomotiva je izjednačila u 79. minuti. Lecjaks je sjajnom povratnom loptom uposlio Uzunija koji je odlično pogodio za 1-1. U posljednjim trenucima susreta domaćin je mogao i do pobjede. Lecjaks je još jednom odlično ubacio, Maružin je pucao, no pogodio je stativu.

Nakon 23 kola Dinamo vodi s 58 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 44 boda, Osijek je treći sa 40 bodova, a zatim slijede Lokomotiva (37), Gorica (35) i Hajduk (31). Na začelju je Rudeš sa četiri boda.