Komentari 61

Dinamo razbio Istru u gostima i na korak je do titule prvaka

8

Dinamo je s četiri komada naprašio Istru u Puli, a briljirali su Oršić s golom i asistencijom te Olmo s dva gola. Gosti su dominirali cijeli susret, a Bjelica je još jednom pokazao kvalitetu i širinu klupe

U dvoboju 29. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Dinama slavili protiv Istre 1961 s 4-0 (2-0) i stigli nadomak potvrde naslova. Bila je to dominantna izvedba momčadi Nenada Bjelica, koja je kontrolirala susret od početka do kraja.

Zagrebačka momčad je pobjedom u Puli stekla uvjete da već danas potvrdi naslov, ukoliko Rijeka ne svlada Inter.

U 20. minuti iz gužve je pogodio Arijan Ademi nakon briljantnog prodora Mislava Oršića, a minutu prije kraja poluvremena upravo je Oršić iskosa prevario golmana Istre Čondrića, koji je očekivao centaršut.

U drugom dijelu je dvaput pogodio Španjolac Dani Olmo (65, 73). Njegov prvi gol bio je pravo remek-djelo.

Odavde ni Messi ne bi pucao: Pogledajte briljantan gol Olma

Drugi je postigao nakon sjajnog prodora Stojanovića, koji se prošetao kroz šesnaesterac Istre s desne strane te poslužio Olma kao na pladnju. Španjolac nije imao težak zadatak postaviti nogu i poslati loptu u mrežu.

Dinamo vodi sa 76 bodova, Rijeka ima 53. a Istra 1961 je pretposljednja s 18 bodova.

Pred 1500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Bel iz Osijeka.