Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Dinamo razbio Istru u gostima i na korak je do titule prvaka

None Foto: Dusko Marusic/PIXSELL 8

Dinamo je s četiri komada naprašio Istru u Puli, a briljirali su Oršić s golom i asistencijom te Olmo s dva gola. Gosti su dominirali cijeli susret, a Bjelica je još jednom pokazao kvalitetu i širinu klupe

U dvoboju 29. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Dinama slavili protiv Istre 1961 s 4-0 (2-0) i stigli nadomak potvrde naslova. Bila je to dominantna izvedba momčadi Nenada Bjelica, koja je kontrolirala susret od početka do kraja.

Zagrebačka momčad je pobjedom u Puli stekla uvjete da već danas potvrdi naslov, ukoliko Rijeka ne svlada Inter.

U 20. minuti iz gužve je pogodio Arijan Ademi nakon briljantnog prodora Mislava Oršića, a minutu prije kraja poluvremena upravo je Oršić iskosa prevario golmana Istre Čondrića, koji je očekivao centaršut.

U drugom dijelu je dvaput pogodio Španjolac Dani Olmo (65, 73). Njegov prvi gol bio je pravo remek-djelo.

FANTASTIČNI ŠPANJOLAC Odavde ni Messi ne bi pucao: Pogledajte briljantan gol Olma

Drugi je postigao nakon sjajnog prodora Stojanovića, koji se prošetao kroz šesnaesterac Istre s desne strane te poslužio Olma kao na pladnju. Španjolac nije imao težak zadatak postaviti nogu i poslati loptu u mrežu.

Dinamo vodi sa 76 bodova, Rijeka ima 53. a Istra 1961 je pretposljednja s 18 bodova.

Pred 1500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Bel iz Osijeka.

Kraj

KRAJ! Dinamo je od početka do kraja kontrolirao susret i na kraju uvjerljivo slavio s 4-0. Golove su zabili Ademi, Oršić i Olmo dva, a sada čekaju utakmicu Rijeke i Intera nakon koje mogu postati prvaci ako Riječani kiksaju.

• extra_time

Nadoknada

Igrat će se dvije minute nadoknade.

• 90'

Kakva sreća za Zagorca. Rrahmani mu je poslao povratnu loptu, golman Dinama promašio je loptu nakon što mu je otišla ispod noge, ali na njegovu sreću pogodila je stativu umjesto da je ušla u gol. Istra danas ni na taj način neće uspjeti zabiti.

• 86'

Igrači Istre tražili su prekršaj u šensnaestercu Dinama nakon što je Mierez pao, međutim penala nije bilo. Igraju se posljednje minute susreta.

• goal

73' Gol

GOOOL! Novi gol Dinama - Stojanović je sve napravio sam, prošao s desne strane i kao na pladnju poslužio Olma, koji stiže do svojeg drugog gola danas.

• replacement

70' Zamjena

Mijenja i Dinamo. Iz igre izlazi Gavranović, a ulazi Kadzior. Također, izašao je Atiemwen, a ušao Petković.

• goal

65' GOLČINA OLMA Gol

GOOOOL! Kakav pogodak Danija Olma! Tamo gdje 95 posto igrača ne bi ni pomislilo pucati, mladi Španjolac je odapeo i pogodio fantastičan gol.

S desne strane iskosa, s kojih 25 metara gađao je i pogodio suprotni kut Čondrićeva gola. Ovo će neupitno biti gol kola.

65' Zamjena

Zamjena kod Istre. Izlazi Obeng, a mijenja ga napadač Adrian Fuentes. Fuentes je bio strijelac u remiju zadnje kolo sa Slaven Belupom.

• 63'

Istra je imala jednu od rijetkih prilika. Mierez je tukao iz slobodnjaka iznad gola.

• 56'

Nastavlja se potpuni pritisak Dinama. Prijetili su Oršić i Olmo, a Istra je skoro imala sjajan izlet u kontru nakon dva dupla pasa Lončara sa suigračima, međutim prekršajem je akciju zaustavio Theophile. Da nije, vjerojatno bi to bila najbolja prilika Istre na utakmici.

• 46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

• ISTRA NA NULI

Istra je ostala bez udarca na gol Zagorca u prvom poluvremenu.

• halftime

Poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena. Dinamo je potpuno dominirao cijelo poluvrijeme i na krilima Oršića stigao do dva gola prednosti.

• 45'

Igrat će se minuta nadoknade u prvom dijelu.

• goal

44' Gol

GOOOL! Ademi je pokrenuo akciju, Oršić se po tko zna koji put danas probio po lijevoj strani i kad su svi očekivali ubačaj, on je pospremio loptu u mrežu i Dinamo je zasluženo došao do vodstva 2-0.

• 41'

Čondić je prvo ime domaćeg sastava! Sada je sjajno obranio i Oršićev udarac. Sjurio se Mislav po desnom krilu, prebacio na desnu nogu i gađao donji lijevi kut. Čondrić se ispružio kao mačka i obranio njegov pokušaj.

• 40'

Evo i službene statistike nakon prvih 40 minuta. Dinamo je šest puta prijetio, od čega je jednom i zabio, dok Istra nije zapucala na gol Zagorca. Golman Dinama je za sada bez posla.

• 38' VELIKA PRILIKA

Najbolja prilika za Dinamo nakon postignutog gola. Oršić je sjajno izbacio Atiemwena u kontru, Nigerijac je išao sam na Čondrića. Gađao je donji desni kut, ali lopta je otišla pored stative.

• 36'

Teški trenuci za Istru i totalna opsada Dinama. Sada je udarac probao i Atiemwen, međutim opet je lopta išla po sredini pa golman Istre nije imao problema.

Istra se drži na konopcima i još uvijek je 'samo' gol zaostatka za Dinamom.

• 35'

Sjajna prilika Dinama. Olmo je primio loptu na lijevoj strani pa majstorski izbacio u šansu Stojanovića na drugoj stativi. Desni bek Dinama nije se najbolje snašao iako je primio loptu prsima i umjesto da je pucao išao je na proigravanje.

Kasnije se žalio da je Rufati igrao rukom, no suci mu nisu uvažili žalbu.

• 33'

Novi pokušaj Olma. Veznjak Dinama dočekao je odbijenu loptu iz kornera te je probao ljevicom s desne strane. Lopta je išla po sredini gola pa Čondrić nije imao previše problema pri obrani.

• 30'

Dinamo prijeti, nakon postignutog gola imao je sjajan pokušaj Olma s distance. Lopta je odskočila nekoliko puta od trave, a Čondrić je odlično reagirao i obranio Olmov pokušaj.

Modri vrše pritisak i traže drugi pogodak, a sudeći po trenutnoj situaciji mogli bi ga vrlo brzo dobiti.

• goal

20' Gol

GOOOL! Dinamo vodi u Istri! Mislav Oršić sjajno se sjurio po lijevoj strani i driblingom ušao u šesnaesterac Istre. Tamo je poslužio Arijana Ademija, koji je lako s tri, četiri metra pogodio pored Čondrića.

Dinamo je poveo u 20. minuti.

• 12'

Istra je u 8. minuti imala izlet pred gol Dinama, no Modri su se uspjeli učinkovito obraniti. Zatim je Stojanović probio desni bok i centrirao, a na mjestu je bio stoperski par Istre Julio-Rufati.

U idućim trenucima utakmice Istra je čak i preuzela nešto posjeda, ali nije uspjela konkretnije zaprijetiti gostu.

• 6'

Dinamo je krenuo snažno od samog početka. Prvo preko Rrahmanija i Oršića s lijeve, pa onda preko Stojanovića i Atiemwena s desne strane, 'modri' su vrlo lako dolazili pred šesnaesterac Istre.

Na neispunjenoj Aldo Drosini lider HNL-a preuzeo je posjed lopte dok se Istra uspješno branila u početnim minutama susreta i uspjela zaustaviti sve početne nalete momčadi Nenada Bjelice.

• start_end

1' Početak

Počela je utakmica Istre i Dinama.

• POSTAVE:

ISTRA (4-2-3-1): Čondrić - Grujević, Julio, Rufati, Pavić - Lončar, Burić - Maicon, Iglesias, Regan - Mierez

DINAMO (4-2-3-1): Zagorac - Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani - Šunjić, Ademi - Atiemwen, Olmo, Oršić - Gavranović

• BJELICA:

Istra je zasluženo uzela bod u Koprivnici, a u toj su utakmici pokazali veliki karakter jer su se vratili iz velikog rezultatskog zaostatka. Treba im na tome čestitati. Već smo imali teške utakmice protiv njih ove sezone, tako da očekujemo da će i ova biti tvrda. Protivnik igra bez opterećenja, oni mogu samo dobiti u ovoj utakmici. Dinamo ide na tri boda. Želimo se približiti naslovu prvaka, rekao je uoči susreta trener Dinama Nenad Bjelica.

• NAJAVA

Istra je ove sezone promijenila četiri trenera. Posljednji je Igor Cvitanović, koji je u prošlom kolu protiv Slaven Belupa osvojio svoj prvi bod na klupi Puljana.

Ovo kolo u goste mu stiže ipak zahtjevniji protivnik. Lider prvenstva Dinamo na Aldo Drosinu dolazi osvojiti prvenstvo, što će matematički i napraviti ako danas pobijedi, a Rijeka kasnije u utakmici s Interom remizira ili izgubi.

Ipak, Bjelica ne očekuje lagan posao protiv davljenika.

Gostovanje u Puli propustit će ozlijeđeni bek Leovac i veznjak Hajrović, no Bjelica je prilikom najave susreta i sam priznao da ima slatke brige glede odabira momčadi s obzirom da mu 23 igrača konkurira za 18 mjesta u zapisniku.