Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Olmova majstorija, Rrahmani dao 2000. gol Dinama u HNL-u

None Foto: Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo je s visokih 3-0 pobijedio Lokomotivu na Maksimiru. Rrahmani je ušao u povijest nakon što je zabio 2000. gol Dinama u HNL-u, Olmo je izveo majstoriju za 2-0, a onda je Petković potvrdio pobjedu iz penala

U posljednjem susretu 32. kola Prve HNL Dinamo je na kišom okupanom Maksimiru pobijedio Lokomotivu sa 3-0.

Dinamo je stigao do prednosti u 57. minuti golom Amira Rrahmanija koji je zabio lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora, a bio je to 2000. gol 'modrih' u Prvoj HNL.

Na 2-0 je povisio Dani Olmo u 64. minuti svojim sedmim pogotkom ove sezone, a pobjedu hrvatskog prvaka potvrdio je Bruno Petković golom iz penala u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je mogao do pogotka i u 38. minuti, ali je Nikola Moro pogodio stativu. I Lokomotiva je imala nekoliko prilika, a najbliže golu 'lokosi' su bili u 54. minuti kada je Luka Ivanušec pucao s lijeve strane, a Dominik Livaković je sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Dobru priliku imao je i Dejan Radonjić u prvom dijelu, ali je pomalo sebično odlučio sam završiti kontru premda je imao otvorenog Kastratija, koji bi izbio sam pred Livakovića.

Dinamo je sada na 82 boda dok je Lokomotiva ostala na 6. mjestu s 48 bodova. Četvrto mjesto bježi joj pet bodova.

• goal

90+2' Gol

GOOOL! Mirno je to realizirao Burno Petković za svoj deveti gol ove sezone. Dinamo ima 3-0 protiv Lokomotive.

• penall

90+2' Penal

Penal za Dinamo! Lecjaks je zakasnio i srušio Kadziora.

• replacement

86' Zamjena

Posljednja promjena kod Dinama. Iz igre izlazi Oršić, a ulazi Šitum.

82' Zamjena

Iz igre je izašao Gojak, a ušao je Marko Gjira. Tek mu je 19 godina, jedan je od onih izdanaka Dinamove omladinske škole.

• 78'

Pucao je Karačić, ali njegov pokušaj otišao je daleko od gola. Bio je to pokušaj iz slobodnjaka s kojih 25 metara, udarac je bio snažan, izveden punom nogom, ali neprecizan.

75' Zamjena

Promjena kod Lokomotive. Rakić za Radonjića.

73' Zamjena

Zamjena kod Dinama. Hajrović izlazi iz igre, a ulazi Kadzior.

• goal

64' Gol

GOOOOL! Kakav potez Olma! Bio je ovo njegov sedmi gol ove sezone.

Sjajno je nadmudrio Uzunija, koji je ušao sam dvije minute ranije u igru umjesto Maružina, te preko njega prebacio loptu. Smirio ju je pa negdje oko bijele točke pogodio donji lijevi kut čime je Dinamo stigao do velike prednosti od dva gola.

• goal

57' Gol

GOOOL! Amir Rrahmani ušao je u povijest! Zabio je točno 2000. gol Dinama otkako se igra Prva hrvatska nogometna liga.

Oršić je sjajno reagirao i navukao tri igrača Lokomotive. Produžio je loptu Rrahmaniju, koji je s vrha šesnaesterca odlično pogodio za vodstvo domaćina. Bio je to njegov treći gol ove sezone.

• 55'

Fantastična obrana Livakovića! Radonjić je sjajno odigrao za Ivanušeca, koji unutarnjom stranom kopačke gađa suprotni kut s kojih 17 metara. No, golman Dinama je fenomenalno reagirao i paradom spasio svoju momčad.

• 49'

Prilika za Lokomotivu na startu drugog dijela. Ivanušec je imao šansu iz sloobdnjaka s lijeve strane, ali je pucao iznad gola.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• halftime

Poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena. Iako nije bilo golova, gledali smo vrlo uzbudljivu utakmicu.

• 40'

Dinamovci zaista lijepo kombiniraju. Prebacili su loptu s lijevog boka dijagonalno na desni gdje je bio Hajrović. On je, zatim, lijepo proigrao Petkovića, koji ostavlja povratnu loptu Oršiću.

Odlično izgrađena akcija nažalost po modre nije završila pogotokom jer je Oršić pucao po sredini gola i Grbić nije imao težak zadatak obraniti njegov pokušaj.

• 37'

Kriminalna kontra Lokomotive... Sjajnu priliku imali su Kastrati i Radonjić, išli su u sjajnu kontru s puno prostora. Prvo je Kastrati dodao Radonjiću malo previše unatrag, a onda je napadač Lokomotive sve uprskao tako što je sam htio završiti. Pogodio je u blok i ova izgledna prilika je propala.

• 29'

Bomba Mlinara! Bio je to oštar udarac nakon odbijene lopte. Pucao je s kojih 25 metara, lopta je imala silinu, ali je otišla pored gola Dinama. Da je išla u okvir, bio bi ovo eurogol.

• 28'

Još jedna sjajno odigrana akcija Dinama. Prvo je Rrahmani primio dugu loptu na lijevoj strani, a zatim prizemnom loptom u šesnaestercu pronašao Gojaka. On ju je smirio i proslijedio Petkoviću, koji nakon sjajnog okreta puca u blok.

Igra se otvoren i atraktivan nogomet na Maksimiru!

• 20'

Sjajan pokušaj Lokomotive! Ivanušec je povukao kontru, čak četiri igrača istrčala su pred Dinamov šesnaesterac i otvarala prostor, no Ivanušec je odlučio sam završiti akciju.

Odlično je ciljao, ali lopta je za malo prošla pored lijeve stative Livakovićeva gola. Maksimirom se prolomio glasan huk.

• 16'

Lijepu akciju odigrao je Dinamo. Olmov dupli pas s Petkovićem završio je udarcem Gojaka. Veznjak Dinama pucao je ljevicom, ali udarac je otišao visoko iznad prečke.

• 12'

Sjajan pokušaj Stojanovića. Probao je proigrati suigrača u sredini loptom iza zadnje linije u prostor, no Kolinger je bio na mjestu. Odlična ideja Dinamova beka.

Zatim je uslijedio udarac Nikole More, ali nije to išlo u okvir gola.

• 9'

Lokomotiva je bolje otvorila susret. Iako još nije bilo prilika, Lokosi su imali nekoliko obećavajućih izleta pred gol Dinama, no nije bilo potrebne mirnoće u završnom pasu.

Kako sada stvari stoje, gledat ćemo nadigravanje u ovoj utakmici.

• start_end

1' Početak

Počela je utakmica.

• POSTAVE:

DINAMO (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Moro - Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić - Petković

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Grbić - Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks - Mlinar, Đurasek - Kastrati, Ivanušec, Maružin - Radonjić

• BJELICA:

U situaciji smo kada imamo osvojeno prvenstvo, 23 boda prednosti ispred drugoga i pokušavamo biti maksimalno profesionalni u svakoj utakmici. Osijek je bio dosta agresivan, a mi nismo baš dobro ušli u utakmicu iako smo u nastavku bili konkretniji i stvarali smo prigode. Gledali smo na terenu dva ravnopravna suparnika, a Osijek je malo više želio tu pobjedu. Imamo profesionalce u ekipi i dečki koji su igrali protiv Osijeka osvojili su taj naslov. Zaslužuju dobivati šanse, a tako će biti i dalje. Rotirat ćemo i dalje. Imamo u dva tjedna pet utakmica na kraju sezone i svi će dobiti šanse, rekao je trener Dinama Nenad Bjelica.

• SUDAC

Glavni sudac na današnjem susretu bit će Ivan Bebek iz Rijeke. Pomoćnici će mu biti Miro Grgić iz Osijeka i Goran Pataki iz Đakova.

• NAJAVA

Dinamo je pobjedom nad Slavenom u Koprivnici proslavio novi naslov prvaka, a nakon toga je na Maksimiru pobijedivši Osijek izborio plasman u finale Kupa.

Utakmica protiv Lokomotive neće imati rezultatski značaj pa je Nenad Bjelica nakon potpisivanja novog ugovora s Dinamom najavio rotacije u momčadi za susret.

S druge strane, Lokomotiva još uvijek može dohvatiti mjesto koje vodi u Europu iduće sezone, no neke stvari se moraju poklopiti.

Lokosi u cijeloj situaciji prvenstveno moraju gledati sebe i u preostalim kolima ići na pobjedu.