Komentari 76

Van Persie hat-trickom Unitedu je osigurao jubilarni 20. naslov!

7

Uvjerljivom 3-0 pobjedom nad Aston Villom Manchester United je četiri utakmice prije kraja matematički osigurao 20. naslov u povijesti. Fergieju je to već 13. titula

Prije godinu dana u infarktnoj završnici Manchester Unitedu je na najnevjerojatniji način domaći naslov 'ukrao' gradski rival City, no samo sezonu kasnije 'crveni vragovi' već četiri utakmice prije kraja sezone pobrinuli su se da do takvih situacija više ne dolazi.

United je večerašnjom 3-0 pobjedom nad Aston Villom na Old Traffordu u 34. kolu Premiershipa ispisao novu stranicu svoje povijesti kao i engleskog nogometa osvojivši 20. jubilarni prvenstveni naslov.

Momčad Sir Alexa Fergusona tako je ostvarila nedostižnu prednost od 16 bodova pred Cityjem, koji 'vragove' ne može teoretski stići u sljedećih pet utakmica. United je tako nastavio dominaciju u Premiershipu, u kojem su od osnutka u sezoni 1992./93. osvojili 13 naslova prvaka predvođeni Fergusonom, a u međuvremenu su prije dvije sezone prestigli Liverpool po broju domaćih naslova (18).

Najzaslužniji za uvjerljivu pobjedu nad 17-plasiranim klubom iz Birminghama, bez dvojbe, bio je Robin van Persie, koji je zabio hat-trick od 31 minute. Za prvi gol trebalo mu je tek nešto manje od dvije minute kad je matirao Guzana nakon asistencije Giggsa. Već u 13. minuti povisio je na 2-0 sjajnim golom iz voleja, nakon što mu je duboku loptu proigrao Rooney. Konačni rezultat postavio je u 33. minuti nakon nove asistencije Giggsa.

Nizozemcu je to bio peti hat-trick u Premiershipu, a ispred njega su tek petorica igrača, a ujedno je i prvi igrač ove sezone u Premiershipu, koji je zabio dva gola unutar prve dvije minute.