Komentari 9

Varaždin u Zaprešiću s igračem manje do prvog boda u 1. HNL

1

Imat će za čime žaliti Samir Toplak, a još više Borimir Perković. Inter nije uspio pobijediti Varaždin s igračem više (2-2) 'u svom dvorištu', a od 50. minute gosti su imali igrača manje, no od tog su se trenutka 'preporodili'

Izabranici Borimira Perkovića mogu se sa smiješkom vratiti u Varaždin. Iako su najavljivali tri boda, i ovaj bod će biti 'kao kuća'. Remizirali su 2-2 (2-1) sa Toplakovim Interom te golovima Težaka Glavice stigli do prvog bods u prvoj ligi. Za domaće su zabili Serderov i Bosec.

Bolje su otvorili domaći koji su u 14. minuti iskoristili nepažnju gostujućeg veznog reda i obrane. Stranu je probio Čeliković i ubacio, lopta se 'prošetala' petercem kraj Senića i Nevistića, a Bosec je pospremio loptu u gol. Osam minuta kasnije slavili su Varaždinci jer se najbolje nakon gužve u šesnaestercu i odbijanaca snašao Težak i pospremio loptu iza Freliha

Inter iz Zaprešića i Varaždin sastali se u 4. kolu HT Prve lige

Ipak, na poluvrijeme su s vodstvom otišli domaći nakon još jedne pogreške u veznom redu gostiju. Mlinar je podvalio loptu za Serderova koji je s lijeve strane šesnaesterca pogodio za 2-1. Toplakovi su izabranici bili bolji, ali u nastavku igre i to se promijenilo. A tome se nitko nije nadao jer je Sambolec u 46. dobio žuti, pa četiri minute kasnije i isključujući crveni karton nakon neopreznog starta na Postonjskom.

Ali od tada su bolje izgledali gosti, a u 54. minuti Glavica je odlično zabio nakon krasne solo akcije. Toplak je od srditosti samo sjeo na klupu, a njegovi su puleni mogli i izgubiti. U 78. minuti Glavica je podvalio loptu Kolariću koji je bio sam pred Frelihom i pucao direktno u golmana Intera.

Tako je novopečeni prvoligaš stigao do prvog prvoligaškog boda, dok bi se Samir Toplak mogao dobro sjećati ovog 'prosipanja bodova' na kraju sezone.