Komentari 15

Varaždinci u Puli nastavili loš niz, Istra im utrpala tri komada

4

U sklopu trećeg kola Prve HNL u Puli su se susreli nogometaši Istre i Varaždina u kojemu su domaćini bez poteškoća svladali Varaždince i zadali im treći po redu poraz u ovoj sezoni...

U dvoboju 3. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 svladali Varaždin s 3-1 (1-0).

Puljani su do pobjede nad novakom u ligi stigli zahvaljujući tri gola Marija Ćuže, 20-godišnjaka koji je u Istru stigao na posudbu iz Dinama.

Već u 8. minuti mladi Mario Ćuže izborio se za poziciju i ispod gostujućeg vratara pogodio mrežu, a Ćuže je bio strijelac i u 48. minuti, kada je glavom s pet metara ponovno zabio. U 58. minuti dosuđen je vrlo sumnjiv kazneni udarac za goste, a veteran Leon Benko je bio precizan s "bijele točke".  U 73. minuti Ćuže dolazi do "hat-tricka" preciznim udarcem s 15 metara za konačnih 3-1.

Pred 800 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 1-0 Ćuže (8), 2-0 Ćuže (48), 2-1 Benko (59pen), 3-1 Ćuže (73)