Komentari 3

Vaterpolska senzacija na Savi: Mladost pobijedila momčad sa sedam svjetskih prvaka!

3

Eugen Sunara negdje kao da je našao još dvije ruke, a pritom se na velikoj sceni, protiv ponajboljih igrača svijeta, iskazao mladi Jan Bušić (18), a onda u zadnjoj četvrtini... 7-2 za Mladost! Potpuno pomračenje skupocjene momčadi Jure Marelje...

Tko bi se u to okladio, ali... Potpuna senzacija na Savi! Ako tko jest, dobro je zaradio jer koeficijent na pobjedu Mladosti protiv Jadrana, u drugoj utakmici polufinala prvenstva Hrvatske, iznosio je čak 12!

Eto, toliko je bilo vjere u mladostaše koji su u prvoj utakmici na Poljudu izgubili 5-15, pa u drugoj s 15-11 pokazali da i oni znaju izvesti ponešto majstorija i izboriti se za još jedno putovanje do Splita, odnosno majstoricu, koja će se igrati tek 7. svibnja.

Beograđani opet osvojili Poljud
Jug pobijedio Primorje za finale prvenstva Hrvatske u vaterpolu

Još prošloga vikenda Mladost se borila za ostanak u regionalnoj Premier ligi, Jadran, pak, s najboljim klubovima Lige prvaka. Međutim, Zagrepčani su ostvarili skalp cijele sezone protiv momčadi koja u svojim redovima ima sedam svjetskih prvaka iz Dohe.

I, opet, kada su Splićani poveli 4-1 u drugoj četvrtini, mnogi su već vidjeli "laganicu" do kraja, no Eugen Sunara negdje kao da je našao još dvije ruke, a pritom se na velikoj sceni, protiv ponajboljih igrača svijeta, iskazao mladi Jan Bušić (18), trostruki strijelac. Mladost je stigla Jadran, koji je u zadnju četvrtinu doplovio s vodstvom 9-8, a onda u toj zadnjoj... 7-2 za Mladost! Potpuno pomračenje skupocjene momčadi Jure Marelje...

Mladost - Jadran 15-11 (1-3, 3-3, 4-3, 7-2)

Mladost: Bušić 3, Koprčina 3, Mijić 3

Jadran: Marinić Kragić 4, Fatović 3