Komentari 4

Vida asistirao u ludom derbiju, Fener stigao tri gola zaostatka

1

Jedan od najvatrenijih dvoboja na svijetu odigran je u Istanbulu, a završio je bez pobjednika. Domaći Bešiktaš imao je veliku prednost na odmoru (3-0), ali maestralni gosti sve su nadoknadili u nastavku (3-3)

Vatreni se derbi odigrao na Vodafone Areni u Istanbulu. Sve su 'u nogama' imali domaćini koji su nakon prvog poluvremena vodili 3-0 i izgledali apsolutno nadmoćno, ali uragan Fenera u nastavku donio je remi od velikih 3-3.

Turkish Super League - Besiktas v Fenerbahce

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida odigrao je čitavu utakmicu i bio asistent za vodeći gol Bešiktaša. Vida je u 10. minuti odlično ubacio loptu za Gonula koji je postigao pogodak za 1-0, a Bešiktaš je do kraja prvoga dijela stigao do visokog vodstva golovima Yilmaza (18-11m, 45+2).

No, u nastavak su igrači Bešiktaša, pa tako i Vida, ušli preopušteno što je Fenerbahče iskoristio i u razmaku od samo 10-ak minuta postigao tri gola za poravnanje, a strijelci su bili Zajc (55), Ciftpinar (61) i Kaldirim (67).

Treći Bešiktaš sada ima 40 bodova, 11 manje od vodećeg Istanbul BB-a, a pet manje od drugog Galatasaraya, dok je Fenerbahče uspio izaći iz zone ispadanja, sada je 14. sa 25 bodova, koliko ima i 15. Goztepe, dok 16. Bursaspor, koji se nalazi u zoni ispadanja ima samo bod manje.