Komentari 2

Villa zabio za minimalnu pobjedu, Bilić igrao do 68.

1

Barcelona je igrala nadmoćno, no Sportingu iz Gijona uspjela je 'utrpati' samo jedan gol. M. Bilić je na Nou Campu igrao do 68., a u 45. je požutio

Završene su tri utakmice 4. kola u španjolskom nogometnom prvenstvu. Branitelj naslova Barcelona pobijedila je na Nou Campu Sporting iz Gijona s 1-0. Gol odluke postigao je u 49. minuti David Villa na dodavanje Danija Alvesa. Hrvatski napadač u redovima Sportinga Mate Bilić igrao je do 68. minute, a u 45. minuti dobio je žuti karton. Bila je to peta uzastopna pobjeda Barcelone protiv Sportinga unutar zadnje tri sezone, uključujući, dakako, i aktualnu. U ovoj utakmici je Barcelona imala golemu nadmoć na terenu, posjed lopte gotovo 80%, ali se na kraju morala zadovoljiti s minimalnom pobjedom, trećom u četvrtom nastupu u Primeri ove sezone. Sporting je ostao na učinku od četiri osvojena boda. Levante je u gostima slavio kod Almerije golom Sergija u 39. minuti, a Zaragoza i Hercules odigrali su 0-0.