Komentari 4

Oproštaj od natjecanja: Uniks utrpao Cedeviti 100 poena...

1

Cedeviti je ovo bio četvrti poraz zaredom u Eurokupu čime su se i definitivno oprostili od natjecanja. Još su preostale samo dvije utakmice, koje će poslužiti samo za popravljanje statistike...

Košarkaši Cedevite u susretu su 4. kola skupine H TOP-a 16 Eurokupa pretrpjeli i četvrti poraz izgubivši na svom parketu u Domu sportova od Uniksa iz Kazana sa 83-100 (23-31, 22-31, 22-22, 16-16).

Porazom od Uniksa Cedevita je izgubila i teoretske izglede za prolazak u četvrtfinale ovog natjecanja.

Zagreb: Utakmica 4. kola skupine H Top 16 košarkaškog Eurokupa Cedevita - Uniks

U prvom poluvremenu igrači hrvatskog prvaka odigrali su vrlo slabo u fazi obrane te su primili čak 62 koša i stoga je Uniks već u tom dijelu igre stvorio 20 koševa prednosti. Početkom četvrte četvrtine Cedevita se uspjela primaknuti na devet poena zaostatka (77-86), no tada se gostujući sastav ponovno uozbiljio te nije dopustio da mu pobjeda dođe u pitanje.

Elgin Cook je bio najefikasniji kod Cedevite sa 18 koševa, dok je Jevgenij Kolesnikov sa 20 ubačaja predvodio Uniks.

U 5. kolu Cedevita će za tjedan dana gostovati u Andori kod Morabanca.