Komentari 13

Vlašić opet najraspoloženiji, ali strašno nam fali pravi 'killer'...

1

Nikola Vlašić pokazao je protiv Francuza kvalitetu u sredini protiv moćnijih Francuza. Obrana je bila propusna, ali bolja nego protiv Rumunja, dok je Brekalo ulaskom s klupe pokazao zašto je toliko važan

'Mini vatreni' su nakon poraza od Rumunjske u prvom kolu (4-1) izgubili i od Francuske (1-0) u drugom kolu te se tako oprostili od Europskog prvenstva u Italiji i San Marinu. Ovaj su put odigrali bolju utakmicu, no ni to nije bilo dovoljno da bi se ozbiljnije ugrozili moćni Francuzi koji će se u zadnjem kolu protiv Rumunjske boriti za prvo mjesto skupine C.

Hrvatska nesretno ispala! Ma milimetri su nas dijelili od gola

Hrvatska će u utakmici s Englezima odigrati tek za popravljanje dojma jer su obje momčadi bez bodova nakon dvije utakmice, ali i bez šanse za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Hrvatska 4-2-3-1

Josip Posavec (6) - Obranio je sve što je mogao. Muku je mučio s ispucavanjima jer su ga suigrači iz obrane nekoliko puta 'usosili' s teškim loptama pa je na kraju imao i sreće što je pogađanje Dembelea u bloku završilo u gol autu. Kod gola nije mogao bolje reagirati

Filip Uremović (6) - Dobro se snašao na desnom beku. Imao je malih problema s Ikoneom, ali većinu posla odradio je i više nego korektno. Uz Katića, lijepo osvježenje nakon prvog kola. Na neprirodnoj poziciji u ovakvom okruženju pružio je solidnu partiju

Gračan: Naš mentalitet... Od uspjeha mi radimo neuspjeh!

Toni Borevković (5,5) -Stasiti stoper nije se dobro snašao u ulozi Dembeleovog čuvara. nadskočio ga je napadač 'tricolora' i zabio gol, a kasnije nije djelovao sigurno. Odigrao je mnogo boljih utakmica ove sezone

Nikola Katić (6) - Iako je u prvih 15 minuta naš stoperski par podsjećao na neslavni prošli susret, mladić iz Glasgow Rangersa ovaj je put preuzeo odgovornost i odigrao solidnu utakmicu. Nekoliko je puta kvalitetno reagirao u skoku i presijecanju dodavanja, a hrabro je tražio naše veznjake kod prijenosa lopte, a nekoliko lopti poslanih 'u bunar' ćemo mu oprostiti

'Ispunili smo što je izbornik od nas tražio. Mogli smo okrenuti'

Borna Sosa (5,5) - U prvom je dijelu vjerojatno još glavom bili na utakmici s Rumunjskom. Loša reakcija kod primljenog gola i 'svađa' s loptom nasreću prekinuta je poluvremenom. U drugom dijelu izgledao mnogo bolje kako u defenzivnom tako i ofenzivnom dijelu, ali nije imao šanse protiv odličnog Dagbe

Nikola Moro (5) - Uz Jakoliša, najslabija karika utakmice. Pokušavao je, prilazio, tražio suigrače, ali ništa mu nije išlo. Odigrao je dupli pas s Murićem u prvom dijelu i to je bilo sve od njega do šuta koji je završio u bloku krajem utakmice. U odnosu na mnoge partije u redovima Dinama, nepreprepoznatljiv

Ivan Šunjić (6) - Bio je kapetan u ovoj utakmici, ali izgubio se u prvom dijelu kad nije mogao pokrivati međuprostor jer ga zbog prevelikog spuštanja hrvatskih veznjaka i nije bilo. No, u drugom dijelu probudio se i bio efektivan u obrani i napadu, a nekoliko je puta odlično reagirao spriječivši kontre Francuza

Nikola Vlašić (6,5) - Bio je među najboljim pojedincima u momčadi. Iako su ga uvijek duplirali i dobro zatvarali, našao je način kako pobjeći protivničkim veznjacima. Kreativan i rastrčan, Jakolišu je omogućio gol šansu koja je završila pokraj gola. Konstantno dobar u reprezentativnim izazovima

Luka Ivanušec (5,5) - Većinu utakmice izvan pozicije, a loše je reagirao kod gola Francuske. sa Sosom nije iskomunicirao preuzimanje asistenta za gol. Prema naprijed nemoćan, nije se mogao nositi s fizički mnogo dominantnijim Francuzima

Izbornik je priznao pogrešku i lutanja, Halilović ispao - Šuker

Marin Jakoliš (5) - Nepotrebno dobio žuti, opet se nije najbolje snašao u napadu. Imao je jednu jedinu priliku koju je poslao pokraj gola, a o igri dovoljno govori zamjena u 60. minuti iako zbog akumuliranih kartona ne može igrati u zadnjoj utakmici protiv Engleske.

Robert Murić (5,5) - Pokušavao je prema naprijed, ali bez većeg uspjeha. Imao je par ideja s dubinskim loptama za Jakoliša, ali nisu bili na 'istoj valnoj duljini'. Imao je sreće što njegovo loše dodavanje nije završio golom, već se Ikone zaigrao s driblinzima.  Zamijenjen iz taktičkih razloga, a to se pokazalo dobrom odlukom trenera

Sandro Kulenović od 56. minute (6,5) - Postavlja se pitanje zašto je taj dečko sjedio na klupi? U deset minuta na terenu već je napravio više od Jakoliša u dvije utakmice. Otarasio se fizički moćnijeg Konatea i pucao u stativu, ali ostaje pitanje što bi se dogodilo da je uposlio natrčalog Ivanušeca u boljoj poziciji

Josip Brekalo od 63. minute (6,5) - Njegovim ulaskom igra je apsolutno živnula. Posljedice ozljede od utakmice s Rumunjskom nisu se vidjele, a Francuzi su mu pristupali s više respekta. Veseli što ozljeda nije ozbiljnije naravi, a to je i pokazao sa solidnih pola sata u kojima nažalost nije uspio napraviti više

Alen Halilović od 86. minute - Igrao premalo za ocjenu

Trener: Nenad Gračan (6) - Pokazao je trenersku odgovornost i ispremiješao sastav za ogled s Francuskom. No, igrači su se previše povukli, dvostruki blok mu i nije funkcionirao na željeni način već je ispao na prvoj prepreci. Dojam je popravio zamjenama koje su unijele svježinu u redove Hrvatske

Francuska (4-4-1-1)

Paul Bernardoni (7) - Odličan 'sweeper keeper', tj .golman u ulozi zadnjeg igrača. Siguran na prekidima, a stoperski par stajao je i malo više jer je iza sebe imao pravovremenog golmana koji je sve dubinske lopte bez problema očistio

Colin Dagba (6,5) - Čvrst i pravovremen u većini slučajeva. Svoje je pogreške ispravljao pravovremenim prekršajima u obrani, dok je prema naprijed svojim visokim izlascima otvarao prostor veznjacima koji su imali više prostora i vremena za odluke. Dobro otvaranje za Adelaidea rezultiralo je golom u mreži Hrvatske. No, nekim je čudom prošao bez žutog kartona nakon opetovanih prekršaja

Ibrahima Konate (5,5) - Danas najnesigurniji u redovima 'tricolora'. Jakoliš je probio jednom na utakmici i baš je u toj situaciji njemu na leđima bio Konate. Imao je puno sreće što suci nisu pogledali VAR nakon što je nespretno reagirao poslije odbijanca i igrao rukom, ali penal nije dosuđen

Francuz igrao rukom, suci nisu htjeli ni pogledati videosnimku!

Dayot Upamecano (7) - Pokrio je sve ono što je njegov kolega u obrani odigrao slabije. Dominantan u skoku i siguran u ulozi 'ball playing' stopera. Lopta je bez problema preko njega prelazila s jedne na drugu stranu, a nije imao problema ni s ulascima u sredinu i stvaranjem viša 'izletima' prema naprijed

Mohang Sarr (6,5) - Nije imao previše posla s danas ne baš raspoloženim Ivanušecom. Kao da je odigrao lakšu trening utakmicu, nije se previše potrošio, a opet je bio dovoljno dobar

Marcus Thuram (6,5) - Imali su problema s njim naši reprezentativci, ali nakon par odličnih prolazaka nestao je. Zato je i zamijenjen u 65. minuti

Jeff Reine-Adelaide (7,5) - Bilo ga je po cijelom terenu. Prilazio je po loptu do zadnje linije, kad je osjetio mogućnost otvarao je stranu, a to se najbolje vidjelo u 15 minuti kad je odličnim ubačajem 'u trepavicu' pogodio Dembelea. Najbolji pojedinac susreta, napravio je razliku u bez pretjeranih driblinga i komplikacija

Lucas Tousart (6) - Tihi radnik koji kraj odličnih suigrača nije bio previše zapažen u igri Francuza. Nezahvalna pozicija zadnjeg veznog rijetko koji put iznjedri 'heroja', no kapetan Francuske svoju je rolu odigrao baš - kapetanski

Jonathan Ikone (7) - Poigravao se s hrvatskom obranom te je bio najopasniji na terenu, ali nije uspio zabiti. Nekoliko je puta samo projurio pokraj naših reprezentativaca, no nije bio dovoljno okomit

Oliver Ntcham (7) -  Još jedan koji je svoje driblinge pokazivao našim reprezentativcima. Napravio je što je trebao, pokazao što je sposoban, a onda je iz mjera opreza izvađen iz igre za utakmicu s Rumunjskom

Moussa Dembele (7,5) - Odlični napadač Lyona još je jednom pokazao klasu. Jedan trenutak nepažnje u Hrvatskoj obrani bio je dovoljan da glavom matira Posavca. Svoju je ulogu odigrao vrlo dobro, stvorio si je još nekoliko prilika, ali nije uspio zabiti. No, njegov je gol donio pobjedu

How far will Équipe de France de Football go? 🇫🇷 France make it two wins from two 💪 #U21EURO #FRACRO

Objavljuje UEFA Under-21 ChampionshipPetak, 21. lipnja 2019.

Ruben del Castillo od 66. minute (5,5) - Kao da nije ušao u igru.l Prvi se put s loptom sastao deset minuta nakon ulaska, a nakon toga se vratio u fazu nevidljivosti.

Houssem Aouar od 66. minute (6) - jedini od Francuskih zamjena koji je bio vidljiv na terenu. Prilazio, sudjelovao u igri i osvježio 'tricolore'. Ispunio svoj zadatak

Matteo Guendouzi od 73. minute (5,5) - Igrač Arsenala nije imao prilike previše sudjelovati u igri. Par je puta pokušao uposliti svoje suigrače, ali nije mu uspjelo. Možda i igrao premalo da ostavi neki bolji dojam

Trener Sylvain Ripoli (7) - Odlučio je neke igrače poštedjeti i glavom je već bio u utakmici s Rumunjskom, a opet je odradio dobar posao. Rani gol omogućio mu je taktiziranje koje je odlično iskoristio te neke igrače odmorio. Sad s punim rosterom može u najvažniju utakmicu skupine