Komentari 11

Vratio nam se Suba iz Rusije: Stao na gol i skinuo dva penala

1

Monaco je ispao iz Liga kupa, s 3-2 (2-2) izgubio je od Guingampa. Subašić je obranio penale Ebou i Marcusu Thuramu, sinu čovjeka koji je 1998. spriječio ulazak Vatrenih u finale SP-a

Ni Danijel Subašić sa Svjetskog prvenstva ne može pomoći očajnom Monacu ove sezone.

Nakon dugog oporavka od ozljede koju je zaradio u Rusiji, Suba je treći uzastopni put bio na golu momčadi iz Kneževine, obranio je dva penala u raspucavanju protiv Guingampa. Unatoč tome, Monaco je ispao u polufinalu francuskog Liga kupa.

Danijel Subašić 01:11

Hrvatska hobotnica je skinula pokušaje Ebou i Marcusu Thuramu. Predvidio je da će obojica pucati u donji desni kut njegovog gola, ali uzalud mu je bilo sve jer njegovi suigrači nisu znali zabiti. Henrichs i Glik su prvi promašili, a onda je ključni udarac Diop poslao u gredu.

Monaco je utakmicu od 14. minute igrao bez isključenog Vainqueura, ali je svejedno do 24. minute imao vodstvo od 2-0. U drugom poluvremenu se domaćin vratio, na 2-2 su poravnali Mendy i sin slavnog Francuza Liliana Thurama, Marcus.

Suba i njegovi suigrači se grčevito u prvenstvu bore za ostanak, pretposljednji je u prvenstvu, a sada je u samo tjedan dana ispao u dva domaća kup natjecanja.

Bila je to borba posljednje dvije momčadi francuske prve lige, a Guingamp se sada nalazi u bizarnoj situaciji - ako u finalu kupa kojeg će igrati s Bordeauxom ili Strasbourgom pobijedi, mogao bi igrati Europu kao drugoligaš iduće sezone.