Komentari 2

Yule obranio naslov u Madonni, Rodešu pripalo 25. mjesto...

1

Yule (26) je do svoje druge pobjede u karijeri i druge u Madonni, najbolji je bio i prošle sezone, stigao sa 15 stotinki prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Henrika Kristoffersena...

Švicarac Daniel Yule pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u Madonni di Campiglio, dok je hrvatski predstavnik Istok Rodeš utrku završio na 25. mjestu sa 2.17 sekundi zaostatka.

Istok Rodeš i 24 pitanja 03:46

Yule (26) je do svoje druge pobjede u karijeri i druge u Madonni, najbolji je bio i prošle sezone, stigao sa 15 stotinki prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Henrika Kristoffersena, odnosno 25 stotinki ispred trećeg Francuza Clementa Noela, koji je slavio prije tri dana na zagrebačkom Sljemenu.

Zagreb: Prva vožnja muškog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Snow Queen Trophy

Bio je ovo četvrti slalom sezone i četvrti različiti pobjednik, nakon Kristoffersena (Levi), Francuza Alexisa Pinturaulta (Val d'Isere) i Noela (Zagreb).

Rodeš je, kao i u Zagrebu, bio jedini Hrvat u drugoj vožnji te je baš kao i u Zagrebu pokvario plasman u odnosu na prvi. I u nedjelju i u srijedu je bio 19. nakon prve vožnje te 25. na kraju.

Vodstvo u redoslijedu slalomaša preuzeo je Kristoffersen sa 242 boda, dva više od drugog Noela, dok je Yule skočio na treće mjesto sa 190 bodova. Najbolji hrvatski predstavnik je Rodeš koji sa 36 bodova zauzima 27. mjesto.

I u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa došlo je do promjene na vrhu, sada je vodeći Pinturault sa 475 bodova, samo jedan manje ima drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde, a četiri manje ima treći Kristoffersen.