Komentari 4

Zadar i Istra uzeli bodove, remi Zagreba i Slavena, i Splitu bod

9

U 16. kolu HNL-a Split i Cibalia odigrali su neriješeno, kao i Zagreb i Slaven Belupo. Zadar je s 1-0 svladao Lučko, dok je Istra slavila protiv Karlovca rezultatom od 2-0

U dvoboju začelja Prve HNL, Istra 1961 upisala je vrijedne bodove nad ne baš motiviranim gostima iz Karlovca pobijedivši plavo-bijele 2:0. U kojem će smjeru utakmica bilo je jasno već nakon 20-ak minuta, kad su Puljani u 18. minuti poveli 1:0 pogotkom Matea Sušića s 11 metara, a samo pet minuta kasnije igrač Karlovca Igor Novaković dobio je crveni karton. Bodove za momčad Igora Pamića zapečatio je Karlo Primorac u 43.

Slaven Belupo bio je vrlo blizu punom plijenu na gostovanju u Kranjčevićevoj, no naposljetku su se morali zadovoljiti bodom u utakmici sa Zagrebom (1:1). Farmaceuti su poveli preko Leona Benka u 15. minuti (11 m), a izjednačio je Lovro Medić u finišu utakmice, u 83.

Sličan scenarij odigrao se i u Parku Mladeži. Cibalia je povela preko Ivana Koledića u 6. minuti, a za Split je zabio Ante Erceg u 66. za konačnih 1:1.

U Stanovima, Zadar je došao do nove pobjede, ovaj put nad Lučkom. Ivan Santini zabio je u 28. minuti svoj 10. pogodak u prvenstvu za 1:0 pobjedu, te ponovo preuzeo vrh ljestvice strijelaca.