Komentari 17

Zidane zna što radi: Luca nije samo sin, zaslužio je pljesak...

1

Luca Zidane (20) zaigrao je od prve minute u pobjedi Real Madrida protiv Huesce 3-2. Primio je dva gola, ali ni za jedan nije bio kriv. Tata mu je dao priliku, on ju je opravdao, a i pokazao da krv nije voda...

Kada ti je tata trener, onda u samo nekoliko mjeseci od neželjenog golmana iskočiš do prve postave. Real je na Santiago Bernabeu dočekao Huescu, posljednju momčad prvenstva i vjerojatno su svi u Madridu unaprijed upisali bodove.

Modrić se odmarao, a 'kraljevi' jedva dobili zadnjeg na ljestvici

Thibout Courtois je ozlijeđen, a Zidane je u svojoj drugoj utakmici nakon povratka prepoznao pravu priliku da odmori Keylora Navasa i na gol od prve minute stavi sina Lucu (20). Kao da peripetije oko toga tko treba biti prvi golman Reala nisu dovoljne, Zidane je odlučio još malo začiniti stvari pa je priliku dao svom nasljedniku.

Luca je tako u samo nekoliko mjeseci skočio od četvrtog golmana, koji je bio po redu kod Lopeteguija, pa do golmana koji debitira pred domaćim navijačima (prošle godine je igrao u jednoj utakmici, ali u gostima, nap.a).

I već u prvom udarcu Huesce na gol, Luca je vadio loptu iz mreže. Ne može mu se ništa prigovoriti jer je Cucho Hernández odlično pucao, ali Bernabeu je ostao šokiran jer se igrala tek treća minuta. Nije kriv ni za drugi gol, ali kada te tata iznenada stavi u prvu postavu - jave se kod navijača određene sumnje.

Međutim, Luca je pokazao da je pred njime jako dobra golmanska budućnost. Na golu je izgledao sigurno, pokazao je kvalitetan udarac nogom (tatini geni su tu), može mu se jedino možda prigovoriti za nekoliko neshvatljivo riskantnih poteza. Ali dečku je tek 20 godina, prvi je put zaigrao na Santiago Bernabeuu i u nedjelju je ipak zaslužio pljesak navijača.

I dobio ga je u 31. minuti potezom koji je kupio i one najskeptičnije. Uhvatio je loptu u napadu gostiju, a onda pokrenuo kontru fantastičnim izbačajem, točno na stopalo Brahima Diaza. I Diaz je poput njega imao 'kasting' kod Zidanea. Čini se da su ga obojica u pobjedi 3-2 uspješno položila.