Komentari 39

Zlato koje ne sjaji: Nula i ništa za početak sezone...

6

Dinamo je odigrao 0-0 u Armeniji u prvoj utakmici u novoj sezoni. Hrvatski prvak bio je nešto bolja momčad, ali Dinamo doista nije pokazao previše

Pod erevanskim suncem zasjajili su se novi zlatni dresovi Dinama na početku utakmice. Pyunik je trebao biti plavi, na kraju je bio bijeli, a Dinamo je ostao u svojoj gostujućoj kombinaciji. I baš su dresovi bili jedino sjajno u ovoj utakmici, prikazani nogomet bio je jedva prosječan. Nije lako igrati na velikoj nadmorskoj visini, na 40 stupnjeva, ali i unatoč tome Dinamo je morao pokazati više. Ovako je šačica navijača koja je prošla dug put vidjela nekoliko šansi, od kojih niti jedna ne spada u kategoriju onih koje se nazivaju stopostotnima.
U prvih 45 minuta moglo se vidjeti raspoloženog i razigranog Sammira, takav je bio i Badelj, pokušavali su i Etto i Sivonjić. U drugom? Ništa posebno, vrijedi možda zabilježiti jedino prve europske minute mladog Kramarića. Papadopoulos je odigrao 66 minuta i pokazao jedino da nije baš najspremniji. Mariju Mandžukiću kao da se na trenutku nije baš igralo, siroti Carlos opet se mučio s elementarnim nogometnim elementima... Igrač utakmice? Igor Bišćan, kapetan je sam držao Dinamovu obranu.
Golove nismo vidjeli, taj Pyunik nije momčad koja je u stanju ozbiljno zaprijetiti Dinamu. I zato bi Dinamo u Maksimiru morao sve riješiti bez većih problema. Pokušat će prolazak u treće pretkolo igrači Dinama izboriti pred praznim tribinama, budući da su navijači prošle sezone u Udinama izborili slobodan dan. Što i ne mora biti posebno loše. Barem neće biti baklji.