Komentari 12

Cibona dobila Krku i pomogla Zadru da ostane u ABA ligi

10

Nakon relativno izjednačenog prvog poluvremena u kojem je beogradska momčad stvorila šest koševa prednosti (37-31), Zadar je potpuno potonuo u trećoj četvrtini primio čak 35 poena

Košarkaši Zadra uvjerljivo su poraženi od vodeće Crvene zvezde sa 87-69 (19-15, 18-16, 35-17, 21-15) u dvoboju 21. kola ABA lige odigranom u subotu na Višnjiku u SD "Krešimir Ćosić" pred oko 5500 gledatelja.

Nakon relativno izjednačenog prvog poluvremena u kojem je beogradska momčad stvorila šest koševa prednosti (37-31), Zadar je potpuno potonuo u trećoj četvrtini u kojoj je momčad Ante Nazora primila čak 35 koševa.

Amerikanac Mario Little je sa 22 koša bio najbolji strijelac Zadra, a po 10 poena postigli su Mislav Brzoja i Domagoj Vuković. Beograđane su do pobjede predvodili Joe Ragland sa 15 i MIchael Ojo sa 11 koševa, dok su po 10 postigli Baron, Rivers i Simanić.

Crvena zvezda je vodeća s učinkom 20-1. Budućnost i Cedevita imaju 14-6, a Partizan 13-7. Zadar je sa sedam pobjeda privremeno na sedmom mjestu, ali još uvijek nema osiguran opstanak u ABA ligi, jer ima samo pobjedu više od Krke i Olimpije, koji su na začelju, ali imaju utakmicu manje.

Cibona dobila Krku

Košarkaši Cibone pobijedili su slovensku Krku sa 99-71 (18-22, 19-22, 36-13, 26-14) u utakmici 21. kola ABA lige, čime su pomogli košarkašima Zadra u nastojanju da zadrži prvoligaški status u regionalnom natjecanju.

U vrlo čudnoj utakmici, u kojoj je momčad iz Novog Mesta vodila i sa 12 koševa prednosti tijekom druge četvrtine (34-22), Cibona se razgoropadila u trećoj dionici, u kojoj su "vukovi" ubacili 36, a primili samo 13 koševa, te potpuno preokrenula rezultat. Krka se više do kraja utakmice nije oporavila od tog šoka.

Šestoricu dvoznamenkastih strijelaca Cibone predvodio je kapetan Marin Rozić sa 16 koševa. Bundović je ubacio 13, a Marić i Ljubičić po 12 poena. Dominik Mavra je za goste ubacio 14 koševa, Đapa 11, a Jošilo 10.