Hrvatski futsal reprezentativci slavili usred Poljske! U samo 20 sekundi preokrenuli utakmicu

Osam minuta prije kraja uslijedilo je 20 sekundi za pamćenje. Prvo je Perić nakon sjajnog okreta zabio drugi gol na utakmici, a nakon njega je nešto slično napravio i David Mataja koji je spremio loptu u rašlje

Izabranici Marinka Mavrovića prvu su utakmicu doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo igrali u Poljskoj te slavili s 3-2 u gostima. Sve se prelomilo osam minuta prije kraja kad je Hrvatska 'blitzkriegom' preokrenula susret.

Poljaci su poveli u trećoj minuti preko Szadurskog, a 11 minuta kasnije odgovorila je Hrvatske preko Luke Perića koji je izjednačio. Ipak, uspjeli su Poljaci opet povesti iz kornera kad se lopta od hrvatskog bloka odbila u mrežu.

Susret Hrvatske i Francuske u okviru Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024

Igralo se čvrsto s obje strane, a osam minuta prije kraja uslijedilo je 20 sekundi za pamćenje. Prvo je Perić nakon sjajnog okreta zabio drugi gol na utakmici, a nakon njega je nešto slično napravio i David Mataja koji je spremio loptu u rašlje za veliku pobjedu.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak, 16. travnja, s početkom u 19 sati u Draženovom domu. Podsjetimo, Hrvatska je prvi i posljednji put na SP-u u futsalu bila u Gvatemali prije 24 godine, a nadolazeći SP igra se od 14. rujna do 6. listopada u Uzbekistanu.