Komentari 2

Poznati polufinalisti Europske lige: Atalanta izbacila Liverpool

Mario Pašalić igrao je od 75. minute za Atalantu koja je usprkos 0-1 domaćem porazu od Liverpoola prošla dalje s ukupnih 3-1 zahvaljujući visokoj pobjedi na Anfieldu prošlog tjedna

Nogometaši Rome, Atalante, Bayera i Marseillea plasirali su se u polufinale ovosezonskog izdanja Europske lige.

Novi njemački prvak Bayer iz Leverkusena i dalje je neporažen u svim natjecanjima ove sezone nakon što je u uzvratnom susretu četvrtfinala na gostovanju kod West Ham Uniteda igrao 1-1 i tako obranio 2-0 pobjedu iz prve utakmice otprije tjedan dana, a hrvatski reprezentativac Josip Stanišić odigrao je čitavu utakmicu za "apotekare".

Pašalić igrao cijelu utakmicu u remiju Atalante! Remi i u Firenzi

West Ham je poveo u ranoj fazi utakmice preko Antonija (13), potom je imao još nekoliko dobrih prilika za povećanje prednosti, odnosno anuliranje zaostatka, ali nije ih iskoristio te je za to bio kažnjen u samoj završnici kada se udarac Frimponga (89) odbio od bloka jednog od domaćih branča i odsjeo u mreži za konačnih 1-1.

Mario Pašalić igrao je od 75. minute za Atalantu koja je usprkos 0-1 domaćem porazu od Liverpoola prošla dalje s ukupnih 3-1 zahvaljujući visokoj pobjedi na Anfieldu prošlog tjedna. Gosti su zabili na samom startu dvoboja kada je Salah (7-11m) iskoristio sretno dobijeni kazneni udarac nakon što je lopta pogodila Ruggerija u ruku. Ipak, Atalanta je u ostatku dvoboja sigurno obranila preostala dva gola prednosti.

Stanišić za povijest Bundeslige! Postao je tek drugi nogometaš koji je ovo uspio napraviti...

Roma je svetalijanskom okršaju i drugi put u tjedan dana svladala Milan, nakon 1-0 prije tjedan dana u Milanu, ovaj je put u Rimu slavila sa 2-1. Mancini (12) i Dybala (22) doveli su Romu u prednost od 2-1, da bi domaći sastav od 31. minute ostao sa 10-oricom nakon isključenja Celika, ali Milan je uspio tek ublažiti poraz preko Gabbije (85) pred kraj susreta.

Za Romu je ovo treća godina zaredom kako dolazi najmanje do polufinala u europskim natjecanjima, 2022. je osvojila Konferencijsku ligu dok je lani izgubila finale Europske lige od Seville nakon raspucavanja s bijele točke.

Igrač Rome pušten iz bolnice nakon što se srušio na utakmici

U dvoboju Marseillea i Benfice putnik u polufinale određen je raspucavanjem s bijele točke. Marseille je golom Moumbagne (79) nadoknadio minimalni zaostatak iz prve utakmice iz Lisabona, a kako se u dodatnih pola sata rezultat nije mijenjao pristupilo se izvođenju 11-eraca. Prvi je za Benficu pokušao iskusni Di Maria, ali je pogodio veatnicu da bi u četvrtoj seriji vratar Marseillea Pau Lopez zaustavio pokušaj Antonija Silve. S druge strane, sva četiri domaća izvođača bila su sigurna i odvela Marseille dalje.

U polufinalima će igrati Roma - Bayer i Marseille - Atalanta. Prve utakmice na programu su 2. svibnja, a uzvrati 9. svibnja.