Komentari 40

VIDEO Kronologija Barceloninog sloma u Ligi prvaka: Veliki kiks Arauja i Xavijeva 'žuta minuta'

4

Četvrtfinale Lige prvaka protiv PSG-a sjajno je počelo za Barcelonu, koja je povela u 12. minuti i time došla do dva gola prednosti. Tada je sve krenulo nizbrdo, a polufinale s Dortmundom igrat će francuski prvak

Barcelona je ispala u četvrtfinalu Lige prvaka nakon što je PSG slavio 4-1 na Montjuicu i time preokrenuo gol zaostatka iz prve utakmice koja je odigrana u Parizu. Utakmica je sjajno počela za Katalonce, koji su poveli u 12. minuti zahvaljujući golu Raphinhe, koji je tako zabio svoj treći gol u ovom četvrtfinalnom dvoboju.

To je, uspostavilo se, bio jedini gol Katalonaca pred domaćom publikom. A primili su ih četiri. Sve se okrenulo u 29. minuti, kada je stoper Ronald Araujo kao posljednji čovjek u obrani Barcelone prizemljio Bradleyja Barcolu. Sudac Istvan Kovacs, koji je nedavno trebao suditi Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka (nije zbog ozljede), pokazao mu je crveni karton i poslao ga u svlačionicu.

Barcelona - PSG 1-4: Katalonci prosuli prednost, Araujo ispao tragičar, a Kylian Mbappé junak

Urugvajac je žestoko protestirao, ali je nakon nekoliko minuta konačno napustio travnjak. I to vidno frustriran i razočaran, jer je znao kako je ostavio momčad na cjedilu. PSG je preuzeo inicijativu i napao Barcelonu, a izjednačio je preko Ousmanea Dembelea u 40. minuti.

Champions League - Quarter Final - Second Leg - FC Barcelona v Paris St Germain

Francuski reprezentativac tako je zabio svojem bivšem klubu i time zaradio brojne zvižduke s tribina. Podsjetimo, Dembele je prošlo ljeto otišao iz kluba nakon što je PSG iskoristio otkupnu klauzulu od 50 milijuna eura u njegovom ugovoru.

Borussia Dortmund slavi Hrvata! Odveo ih u polufinale Lige prvaka nakon 11 godina

PSG je nanjušio krv i nastavio opsadu Barcelonina gola i u drugom poluvremenu, a Vitinha je zabio za vodstvo od 2-1 u 54. minuti. Zabio je gol i u prvom četvrtfinalu i time okrunio vrlo dobru igru u obje utakmice.

U 56. minuti Barcelona je dobila drugi crveni karton, ali je ovoga puta 'na hlađenje' otišao trener Xavi Hernandez, koji je poludio pored travnjaka i zatim nogom udario u stalak za kameru.

A kap koja je prelila času na tragičnu utakmicu Barcelone pala je u 61. minuti. Joao Cancelo neoprezno je uklizao i 'pokosio' Dembelea,  a Kylian Mbappe je zabio iz penala. Francuska superzvijezda je u 89. postavila konačni rezultat od 4-1.

PSG će u polufinalu igrati protiv Borussije Dormtund koja je sa 4-2 porazila Atletico Madrid nadoknadivši 1-2 poraz iz prve utakmice. Parižani su posljednji put igrali u polufinalu 2021. dok će Borussiji to biti prvo polufinale nakon 2013.

Barcelona - PSG 1-4

• 1-0 Gol Raphinha 12' - Gol možete vidjeti OVDJE.
  • Crveni karton Araujo 29' - Situaciju možete vidjeti OVDJE.
  • 1-1 Gol Dembele 40' - Gol možete vidjeti OVDJE.
  • 2-1 gol Vitinha 54' - Gol možete vidjeti OVDJE.
  • Crveni karton Xavi 56' - Situaciju možete vidjeti OVDJE.
  • 3-1 Mbappe 61' - Gol možete vidjeti OVDJE.
  • 4-1 Mbappe 89' - Gol možete vidjeti OVDJE.