Komentari 96

No problemos: Barca rutinski dobila Levante na Nou Campu

8

Leo Messi zabio je 365. gol u 400. nastupu za Barcelonu u La Ligi. Uz gol je imao i asistenciju u 3-0 pobjedi Barcelone protiv Levantea na Nou Campu. Ivan Rakitić igrao je cijelu utakmicu

Barcelona je bez većih problema slavila protiv Levantea na Nou Campu 3-0 golovima Messija (12'), Suareza (38') i Paulinha (90'+3).

Katalonci su vratili devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Atletica i otišli četvrtoplasiranom Realu, koji je odigrao 2-2 kod Celte i koji ima utakmicu manje, na čak 16 bodova razlike.

Realu u Vigu nije pomogao niti obranjeni penal, Barca na +16!

Messi je nakon sjajne akcije pogodio za 1-0 u 12. minuti. Odigrao je s Albom, ovaj mu je vratio, a Messi iz takvih situacija jednostavno ne promašuje. Luis Suarez propustio je dvije, tri dobre šanse, ali zabio je pred kraj prvog dijela za 2-0.

Nije Levante bio bezopasan, ali Ter Stegen je opet briljirao na golu. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu, Mascherano možda i posljednju za Barcelonu uoči transfera u Kinu o kojem se sve više priča, a od prve minute za Katalonce je igrao Dembele.

Paulinho je zaključio priču golom u sudačkoj nadoknadi na Messijevu asistenciju prije koje se prošetao kroz obranu Levantea. To je Paulinhu sedmi gol ove sezone u španjolskom prvenstvu, nitko od veznjaka u ligi nema više golova od njega.

Bila je to šesta Barcina pobjeda zaredom protiv Levantea, 13. u nizu na Nou Campu. Levante nikad nije dobio Barcelonu, a od 2004. godine samo je četiri puta uspio osvojiti bod, sva četiri kod kuće i svaki put bilo je 1-1.