Komentari 90

Vujović odahnuo! Slovenija je dobila C. Goru i ide u 2. krug

9

Slovenska rukometna reprezentacija posljednja je izborila drugi krug Europskog prvenstva u Hrvatskoj pobjedom nad Crnom Gorom. A Danci su dohvatili prve bodove za novu skupinu slavljem nad Španjolcima

Iznenađenje se u Areni Zagreb ipak nije dogodilo. Nakon turbulentnog poraza od Makedonije i remija s Njemačkom, slovenska rukometna reprezentacija pobijedila je Crnu Goru u trećem kolu prvog dijela Europskog prvenstva 28-19 i tako izborila drugi dio natjecanja u Varaždinu.

POGLEDAJTE JAVLJANJE UŽIVO:

Uživo ispred zagrebačke Arene: Slovenci slave veliku pobjedu koja ih vodi u drugi krug Eura Više na http://bit.ly/2Dc3YxX Reporteri: Dubravko Miličić, Nenad Nevešćanin

Posted by 24sata on 17. siječnja 2018

Držali su se "đetići" dobro na početku utakmice, čak i vodili u nekoliko navrata krajem prvog poluvremena koje je završilo vodstvo Slovenije 14-13. No u nastavku je Slovenija dodala gas i na krilima Gašpera Marguča (šest) i Marka Bezjaka (pet golova) polako gradila prednost koja je na kraju iznosila vrlo komfornih devet golova.

Utakmicu su sudili hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević. Iako je Veselin Vujović imao određenih primjedbi na njihove odluke, pogotovo u prvom poluvremenu kad su dali izravan crveni karton Gregoru Potočniku zbog grubog faula, mora se priznati da su posao odradili jako dobro i da Slovenci na arbitražu sigurno neće ići - zbog Hrvata.

Slovenija tako u drugi krug u Varaždinu prenosi jedan bod, Crna Gora (šest golova Vaska Ševaljevića) oprašta se od natjecanja, Makedonija tri, a Njemačka dva boda.

Dobre vijesti za cijelo društvo iz Zagreba stigle su iz Varaždina, gdje je Danska pobijedila Španjolsku 25-22 i tako si izborila prve bodove za drugi dio natjecanja. Peter Balling Christensen zabio je čak osam golova za Dansku, Mikkel Hansen dodao je šest, koliko je imao i najbolji španjolski strijelac Alex Dujšebajev.

Po dva boda iz te skupine dalje prenose i Španjolci i Česi, koji su ranije svladali Mađarsku 33-27. Makedonci su tako vodeći u skupini II i tu se svi nadaju mjestu u polufinalu.