Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Osijek nadigrao Rudeš, a Marić izbio na vrh liste strijelaca...

None Foto: Davor Javorovic/PIXSELL 7

Osijek je na Gradskom vrtu u prvom susretu 29. kola nadigrao posljednjeplasirani Rudeš te pobijedio s glatkih 2-0. Golove su zabili Laszlo Kleinheisler i Mirko Marić

U prvoj utakmici 29. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Rudeš sa 2-0 (2-0).

Pobjednik je bio odlučen već u prvih 45. minuta kada su Osječani ostvarili kapitalnu prednost, prvoj je Mađar Laszlo Kleinheisler u 11. minuti okrunio protunapad svoje momčadi, da bi se najbolji strijelac lige Mirko Marić u 42. minuti odlično snašao u gostujućem kaznenom prostoru za konačnih 2-0.

Osijek ugostio Rudeš u 29. kolu HT Prve lige | Autor: Davor Javorovic/PIXSELL Foto: Davor Javorovic/PIXSELL

Mogao je Osijek povisiti i na 3-0, ali je Mirko Marić iz penala kojeg je sam izborio u 82. minuti pogodio stativu.

Pred 700 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jakov Titlić iz Hrvaca kojem je to bila prva utakmica u 1. HNL.

Treći Osijek sada ima 50 bodova, tri manje uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više od četvrte Lokomotive i petog Hajduka koji igraju međusobno u nedjelju. Rudeš je posljednji sa 10 bodova, osam manje od pretposljednje Istre 1961.

'Marin je možda iznenađenje za javnost, ali za mene nije'

- Ovo je za nas bila psihološki teška utakmica jer dugo nismo pobijedili na domaćem terenu. Spustili smo loptu na zemlju, igrali smo nogomet. Žao mi je što nismo do kraja realizirali neke šanse, zadnjih nekoliko minuta smo popustili, ali zasluženo smo slavili - kazao je Dino Skender nakon utakmice.

- Dijametralno utakmica od one u Splitu. To su rasterećeni mladi dečki i opasni su iz kontre. U dva-tri dana smo složili taktiku, uveli pet mladih igrača i paralelno uz to imamo dobar rezultat i neku svoju priču - zadovoljan je bio Skender.

- Vjerujem mladima, ovaj put je to bio Luka Marin, a u prethodnim utakmicama neki drugi dečki. Bitan je kolektiv, a onda će momčad uvijek izbaciti nekog pojedinca. Marin je možda iznenađenje za javnost, ali za mene nije - kazao je trener Osijeka.

Zabio je i Laszlo Kleinheisler.

- Moramo s njim biti jako oprezni i dozirati mu nastupe. On nam je važan jer je primjer mladim igračima - rekao je Skender.

Kohorta je nakon utakmice 'postojila' igrače, ali ovaj put nije bilo negativnih povika, nahvalili su ih domaći navijači.

- Opet smo protivniku poklonili gol. Zadnja linija nam gleda kako lopta leti 40 metara... Osijek je iskoristio skoro sve naše greške. Nijedna naša šansa nije bila slučajna, sve smo napravili kroz igru. Ali s ovim greškama niti jedan trener ne može izvući pozitivan rezultat. Moji igrači očito ne razmišljaju o nogometu i zato se ove greške događaju - kazao je razočarani Tomislav Ivković, trener Rudeša.

Tema: Olimpijske igre Rio de Janeiro 2016.

• start_end

90' Kraj

Mat-situaciju imao je Laszlo Kleinheisler u samom smiraju utakmice. Išli su nogometaši Osijeka u kontru 4 na 2, a Mađar je imao sjajnu situaciju, ali pucao je pored gola. Ostalo je 2-0, a Osijek je u džep spremio nova tri boda i približio se drugoplasiranoj Rijeci na tri boda zaostatka na ljestivici uz utakmicu više.

• 90'

Krasna prilika za Rudeš! Gordan Barić probio je desnu stranu, uposlio je Luku Smolju, a ovaj puca glavom ravno u Malenicu.

• replacement

84' Zamjena

U igri je Tomislav Šorša, a izašao je Mirko Marić. Žalit će Marić za propuštenom prilikom iz penala.

• 82'

Promašaj! Ostaje Marić na 14. golova ove sezone. Pucao je u lijevi donji kut, ali pogodio je stativu. Ostaje 2-0.

• penall

81' Penal

Penal za Osijek! Ivan Banić srušio je Mirka Marića. Izvukao se bez kartona.

78' Zamjena

Izašao je Josip Filipović, a umjesto njega u igru je ušao Gordan Barić.

• 77'

Evo prvog pravog pokušaja Muzafera Ejupija. Pucao je Makedonac u donji desni kut, ali ispružio se Ivan Banić i kratko odbio taj udarac, a situaciju čisti Obanor.

75' Zamjena

Izašao je Marin Pilj kojem se ukazuje liječnička pomoć, a umjesto njega u igri je zadnji vezni Domagoj Pušić. Dino Skender zatvara utakmicu.

• 75'

Baš ga želi zabiti Marić! Danas je već zabio jedan, a sada je opet pucao sa 18 metara, silovito, ali neprecizno. Lopta je išla u donji lijevi kut, ali otišla je pored gola.

• yellow_card

73' Žuti karton

Požutio je Rudešov Dino Halilović. Imao je nekoliko sitnih prekršaja danas, a to je 'honorirao' Titlić.

• 70'

Odmah prilika na drugoj strani! Gruba pogreška osječke obrane, lopta je stigla do Ivana Božića koji je šutirao s nekih 16 metara, ali Marko Malenica je još jednom dobro reagirao.

• 70'

Još jedna prilika Osijeka. Mirko Marić zanjihao je Erhuna Obanora, namjestio se na lijevu nogu i pucao plasirano, ali lopta odlazi malo pored gola.

• 65'

Evo suvenira za osječke navijače! Alen Grgić prošao je po desnoj strani, odigrao povratno za Kleinheislera, a ovaj puca nebu pod oblake.

63' Zamjena

Dino Skender uveo je Muzafera Ejupija, a izvadio Josipa Špoljarića koji se danas nije vidio.

60' Zamjena

U igru je kod Rudeša ušao Nikola Krajinović, a izašao je Vitalij Lisakovič koji nije sretan! 'Ošinuo' je pogledom trenera Tomislava Ivkovića.

• 53'

Kakva prilika za Osijek! Ubacio je iz slobodnjaka Laszlo Kleinheisler, a Mirko Marić lijepo skače i puca u donji lijevi kut. Ipak, tamo se našla rukavica ispruženog Ivana Banića koji je zaustavio taj pokušaj.

• 48'

Ubacio je danas raspoloženi Luka Marin, tražio je nekog od suigrača u napadu, ali Nigerijac Erhun Obanor sve prati i izbija loptu u korner.

• start_end

46' Početak

Počelo je drugo poluvrijeme u Gradskom vrtu.

• halftime

45' Poluvrijeme

Sudac Jakov Titlić odsvirao je kraj prvog poluvremena. Zadovoljniji mogu biti domaćini koji su u najboljem mogućem trenutku poveli dva razlike.

• 44'

Nakon kornera lopta je stigla do Mile Škorića koji je pokušao glavom, ali nema konkretnije opasnosti za Ivana Banića. Ostaje 2-0.

• goal

43' Gol

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dugo nije bilo Osijeka, a onda munjevita akcija, kao na školskom igralištu. Luka Marin poslao je sjajnu loptu u peterac, a tamo je utrčao Mirko Marić koji je u takvim situacijama majstor. Zabio je napadač Osijeka svoj 14. gol ove sezone i tako izbio na vrh prvoligaške liste strijelaca.

• 40'

Uf, kako dobra akcija Osijeka! Marin Pilj briljantno je u prostor proigrao Mirka Marića, a ovaj je malo izgubio ravnotežu i pao, ali nekako je uspio izboriti korner.

• 36'

Marin Pilj u opasnoj je zoni srušio Franka Kovačevića, a priliku da okuša svoj udarac dobio je Vitalij Lisakovič. Ipak, pucao je Bjelorus iz slobodnjaka visoko preko gola, od svega ništa za zagrebačku momčad.

• 31'

Franko Kovačević je zimus iz Hajduka stigao u Rudeš na kaljenje, a nema boljeg načina za to od lakta Mile Škorića. Iskusno ga je zaustavio branič Osijeka u pokušaju da probije po lijevoj aut-liniji. Ipak, izvukao se Škorić bez kartona.

• 26'

Igra se dobar nogomet na Gradskom vrtu. Rudeš se u Osijek došao nadigravati pa tako gotovo svake minute vidimo neki zanimljiv potez. Josip Špoljarić lijepo je petom ostavio loptu Kleinheisleru nakon još jedne duge lopte Gutija, ali iz svega ništa. U nastavku akcije lopta je stigla do Alena Grgića koji je loše ubacio.

• 22'

Probudio se Rudeš. Po desnoj strani lijepo je prošao Filipović, u sredini je pronašao Vilibalda Vucu koji tuče, ali ravno u Malenicu.

• 20'

Munjevita konta Rudeša! Ovo je izgledalo europski, Rudeš je u dva-tri dodira potpuno izbacio obranu Osijeka, Franko Kovačević je proigrao Bjelorusa Vitalija Lisakoviča, a ovaj tuče snažno po zemlji, ali siguran je Malenica!

• 18'

Još jedan prodor po desnoj strani Grgića, ali loš ubačaj. Mirko Marić je tu loptu jedva zahvatio glavom, a to je lak plijen za koncentriranog Banića. Ostaje 1-0.

• 17'

Bune se igrači Osijeka. Desnu stranu probio je poput brzog vlaka natrčali Alen Grgić, nije ga mogao ispratiti Siništa Rožman, ali je uklizao i krajnjim naporom izbio loptu izvan granice igrališta. Ipak, sudac Titlić nije pokazao na korner, lopta je za Banića.

• 14'

Marin Pilj je jako raspoložen u nekoliko uvodnih minuta. Protiv Hajduka nije počeo utakmicu, a danas kao da se želi dokazati treneru Dini Skenderu. Nanizao je četiri igrača Rudeša, a prekršajem ga zaustavlja Dino Halilović.

• goal

11' Gol

GOOOOOOOOOOOOOOL! Osijek vodi 1-0 nakon lijepe kombinacije. Loptu s očima poslao je prema naprijed brazilski stoper Tomelin Gutieri, a primio ju je Mađar Kleinheisler i mirno pogodio ispred istrčalog Banića. Drugi je to gol mađarskog reprezentativca u 1. HNL.

• 6'

Krasno je ubacio Marin koji je jako raspoložen danas, ali je za korak kratak ostao najbolji strijelac HNL-a, Mirko Marić! Obrana Rudeša otklonila je opasnost. Početak izgleda obećavajuće za Osijek.

• 3'

Evo prvog pokušaja na utakmici. Probio je mladi Luka Marin po lijevoj strani, ostavio loptu za Marina Pilja,a ovaj puca traljavo... Pored gola.

• 2'

Nastradao je u jednom duelu Osijekov desni bočni Alen Grgić. Ukazuje mu se liječnička pomoć.

• start_end

1' Početak

Počela je utakmica Osijeka i Rudeša na Gradskom vrtu. Sudi Jakov Titlić iz Hrvaca. Ovo mu je prva utakmica u ulozi glavnog suca u 1. HNL.

• KARLO PRIMORAC:

Puno je lakše nama staviti igrače koji su bili u B momčadi jer su upoznati sa zahtjevima budući da smo s njima radili prije. U odnosu na Hajduku tu su tri nova igrača. Mladi Marin, Pilj... To su igrači kojima vjerujemo, rekao je pomoćni trener Osijeka Karlo Primorac.

- Rudeš je ozbiljna momčad, imaju glavu i rep. Nije to ona momčad iz prvog dijela sezone. Imali su egal s Dinamom na poluvremenu i moram priznati da ih je Ivković stvarno podigao - rekao je Primorac.